عیب یابی ماکروفر پاناسونیک

عیب یابی ماکروفر پاناسونیک

عیب یابی ماکروفر پاناسونیک :

در این مقاله قصد داریم مشتریان محترم را با نحوه عیب یابی ماکروفر پاناسونیک در انواع مختلف ماکروفر اینورتر پاناسونیک ، ماکروفر ترانسی پاناسونیک آشنا نماییم در ادامه با ما همراه باشید.

همانطور که قبلا نیز اشاره شده مایکروویو و ماکروفر پاناسونیک جزو بهترین محصولات از این دسته میباشند و باتوجه به فروش بالای انواع ماکروفر پاناسونیک در کشور ما میتوان گفت از هر ده منزل حداقل دو منزل دارای یکی از مدلهای ماکروفر پاناسونیک هستند و در هنگاه خرابی عیب یابی ماکروفر پاناسونیک از کلمات پرکاربرد مصرف کنندگان است.

شایان ذکر است با توجه به پیشرفت مایکروفر پاناسونیک و تنوع محصولات این برند نمیتوان تک تک و به تمامی مدلها و ایرادات شایع آنها اشاره نمود و مجموعه پاناایران نمایندگی خدمات پاناسونیک با اتکا به تجربه و تخصص در زمینه تعمیر مایکروفر پاناسونیک در انواع خانگی و صنعتی به صورت کلی به انواع عیب ها و نحوه عیب یابی ماکروفر پاناسونیک اشاره مینماید.

برای شروع باید گفت به هر رفتاری خارج از روال کارکرد عادی دستگاه میتوان به عنوان یک عیب اشاره نمود اما در برخی موارد عیب هایی وجود دارد که شاید با یک بررسی جزئی ( عوامل بیرونی ) بتوان آن را بر طرف نمود یا حداقل با نوع خرابی آشنا گردید البته پیشنهاد ما پس از عیب یابی ماکروفر پاناسونیک خودداری از باز نمودن دستگاه و واگذاری تعمیر ماکروفر پاناسونیک به تیم تخصصی پاناایران میباشد.

1 – بدنه مایکروفر پاناسونیک برق دارد :

یکی از موارد شایع که برای اکثر مصرف کنندگان اتفاق می افتد برق گرفتگی البته با ولتاژ و جریان بسیار پایین با لمس و تماس با بدنه یا درب ماکروفر پاناسونیک میباشد. برخلاف تصور برخی از مصرف کنندگان این ایراد 90% ارتباطی به خرابی ماکروفر پاناسونیک ندارد و اغلب به دلیل عدم وجود پریز های ارت دار استاندارد در ساختمان ها اتفاق می افتد البته گفتنی است که اگر در زمان لمس بدنه دستگاه از پاپوش یا دمپایی پلاستیکی به شرط خیس نبودن آن استفاده نمایید با این مشکل مواجه نخواهید شد در برخی موارد نیز وجود فاز برگشتی بر روی نل ساختمان باعث بروز این ایراد هست و ممکن است با برعکس کردن دوشاخه ماکروفر پاناسونیک مشکل حل شود در برخی پیشنهاد ها نیز با اتصال یک سیم از بدنه دستگاه به لوله های فلزی آب و گاز منزل یا اتصال سیم ارت از بدنه دستگاه به اسکلت سازه های فلزی رو به رو هستیم ممکن است که این عمل از بروز ایراد جلوگیری نماید اما باید توجه داشته باشید که این امر استاندارد نیست و تنها راه استاندارد و درست برطرف کردن این عیب جایگذاری چاه ارت برای ساختمان و استفاده از پریز و دوشاخه های استاندارد ارت دار میباشد.

2 – دستگاه خاموش کامل است :

در چنین حالتی پیشنهاد میشود اول از وجود الکتریسیته در پریز برق ماکروفر پاناسونیک اطمینان حاصل نمایید از طریق تست پریز با استفاده از دستگاه دیگری که از سلامت آن اطمینان دارید ، اگر دوشاخه برق دستگاه به هر دلیلی توسط واسطه ( انواع چند راهی ها و تبدیل ها ) به پریز برق متصل شده بهتر است قبل از هرکاری با اتصال مستقیم دوشاخه برق ماکروفر پاناسونیک به پریز برق از سلامت واسطه ها نیز اطمینان حاصل نمایید. توجه داشته باشید که این ایراد ممکن است مربوط به یکی از قسمت های برد تغذیه یا سیستم مایکروفر پاناسونیک نیز باشد.

3 – درهنگام چرخش سینی داخلی صدای اضافه دارد :

از ساده ترین علت های این خرابی میتوان وجود خرده های مواد غذایی در محل چرخش رینگ زیری سینی گردان مایکروفر پاناسونیک را نام برد ، شکستگی خود رینگ و خوردگی چرخ های آن نیز برخی اوقات موجب این ایراد میگردد حتی در برخی موارد بوجود آمدن پستی و بلندی در قسمت زیری سینی های شیشه ای یا سرامیکی به دلیل تجمع کثیفی حاصل از چربی مواد غذایی و شکسته گی های کوچک یا به اصتلاح پریدگی نیز ممکن است با این ایراد رو به رو شوید.

4 – پس از فشردن کلید استارت صدای ناهنجار ایجاد میشود ( جرقه میزند ) :

گرچه در مطالب قبلی وبلاگ سایت پاناایران به این مورد اشاره شده که شما میتوانید با مراجعه به پست جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک بطور مفصل تری با این ایراد و علت های بروز آن آشنا شوید اما بصورت کلی بیشتر به دلایل استفاده از ظروف فلزی حتی ظروف یکبار مصرف فلزی و در برخی موارد خرابی فیلتر داخلی ( طلق میکا ) این ایراد در مایکروفر پاناسونیک بروز میکند پیشنهاد میشود پس از با اول که با جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک رو به رو شدید حتما دستگاه را از برق خارج نموده و دیگر استفاده نگردد ( برای جلوگیری از تشدید خرابی ) .

5 – با فشردن کلید استارت فیوز میپرد :

در این باره نیز قبلا بطور کامل در پست خرابی های متداول ماکروفر پاناسونیک توضیح داده شده است اما بطور کلی این ایراد در 80% موارد مربوط به خرابی برد اینورتر مایکروفر پاناسونیک میباشد قابل توجه مصرف کنندگان و مشتریان گرامی پاناایران نمایندگی خدمات پاناسونیک تمامی بردهای اینورتر در این مجموعه تعمیر میگردد و در 99% موارد نیازی به تعویض برد نمیباشد.

6 – کلیدها عمل نمیکند ( شایع در مدل های تاچ ) :

در برخی مدل های ماکروفر پاناسونیک که از کلیدهای تاچ بهره میبرند پس از گذست چند سال با عمل نکردن برخی از کلیدها خصوصا کلیدهای پر کاربرد مانند کلیدهای زمان STOP و START رو به رو میشویم که این خرابی در مجموعه پاناایران نمایندگی پاناسونیک درصورتی که دستگاه دست نخورده باشد قطعا قابل تعمیر هست و نیازی به کلیدی نمودن تاچ پد نخواهد بود و پس از تعمیر هیچ گونه تغییری در شرایط استاندارد و ظاهری دستگاه ماکروفر پاناسونیک ایجاد نخواهد شد.

*توجه در صورت بروز هرگونه خرابی انواع مایکروفر پاناسونیک :

با استفاده از شماره های تماس درج شده در نقاط مختلف سایت یا مراجعه به صفحه تماس باما  و تکمیل نمودن فرم درخواست آنلاین خدمات پس از برقرای ارتباط با متخصصین و بررسی های اولیه در کمترین زمان ممکن منتظر حضور متخصصین ما جهت برطرف نمودن ایراد در محل و در حضور خودتان باشید شایان ذکر است تمامی سرویس ها و خدمات تعمیر یا تعویض قطعات در این مجموعه شامل 3 ماه ضمانت بی قید و شرط و 3 ماه ضمانت نیم بهاء جمعا 180 روز ضمانت میگردد که در زمان سرویس بهمراه فاکتور بحضور مشتریان تقدیم میگردد.

همچنین برای استعلام موجودی و قیمت خرید قطعات لطفا به وبسایت فروش قطعات پانایدک مراجعه نمایید ( مدل نامبر دستگاه یا پارت نامبر قطعه را در کادر سرچ وارد نمایید )

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

09212766394

02144229559

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,