تعمیر ماکروفر پاناسونیک در منزل

علت خطای H98 یا H97 ماکروفر پاناسونیک

رفع ارور H97 و H98 ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال

یکی از عمده ترین خطاهایی که در دستگاه های ماکروفر یا مایکروویو پاناسونیک مصرف کنندگان با آن مواجه می شوند ، ارور H98 یا H97 در ماکروفر پاناسونیک است . خطای H98 و H97 ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال یکی از مشکلاتی است که ممکن است در استفاده از ماکروفر پاناسونیک یا ناسیونال خود با آن مواجه شوید،که تیم تخصصی تعمیر مایکروفر و مایکروویو پاناسونیک و ناسیونال  پاناایران در این مقاله شما را برای آشنایی بیشتر با  این خطا و روش های رفع ارور H97 و H98 راهنمایی مینمایید.

ارور H97

ماکروفر پاناسونیک مدل NN-CD997S که ارور H97 در این مدل بسیار شایع میباشد.

خطای H98 یا خطای H97  مربوط به بخشهاي مگنترون ماکروفر پاناسونیک ( توليد کننده امواج ماکروويو ) و اينورتر ماکروفر پاناسونیک تامين کننده ولتاژ مگنترون ميباشد از دلایل آن نيز ميتوان به گرم شدن بيش از حد دستگاه به علتهاي مختلفي همچون بسته بودن ورودي و خروجي های هواي دستگاه (داخل باکس کابينت) با مدت طولاني کارکردن و خرابي فن خنک کننده اشاره نمود.

اگر با خطای H98 H97 در ماکروفر پاناسونیک و یا مشکلات زیر مواجه شدید ، قطعا از باز نمودن دستگاه خودداری نمایید و از صفحه تماس با ما پاناایران نمایندگی تعمیر مایکروویو پاناسونیک برای رفع ایراد دستگاه در محل  استفاده نمایید.

هزینه تعمیر مایکروویو پاناسونیک و ناسیونال با ایراد H97 و H98 چقدر است ؟

در خصوص هزینه های دقیق تعمیر مایکروفر پاناسونیک و ناسیونال با ایراد H97 و H98 فقط پس از بازدید ممکن است اما با توجه به تجربیات قبلی میتوان گفت رفع این خرابی در این مجموعه ( با توجه به استفاده از قطعات اصلی و اورجینال ) ممکن است بین 1 الی 4 میلیون تومان باشد و در برخی موارد دیگر نیز حتی با کمتر از مبلغ حداقل ذکر شده نیز تعمیر میگردد.

برخی از علت ها و نمودهای این خرابی :

  1. دستگاه در باکس کابینت قرار میگیرد و خوب خنک نمیشود.
  2. به محض اینکه دستگاه را روشن میکنید و درحالت آماده بکار قرار میدهید و کلید استارت را میفشارید پس از چند  ثانیه قطع میکند و ارور H98 یا ارور H97 بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر میشود.
  3. بسته شدن ورودی هوا به مرور زمان بعلت چربی گرفتگی و چسبیدن غبارات معلق در فضا روی ورودی های هوا سپس آسیب دیدن قطعات اصلی سیکل ویو مانند مگنترون و اینورتر.
  4. کثیفی یا خرابی فیلتر داخلی،شما موظف هستید در هنگام نظافت محفظه داخلی فیلتر را نیز باز کرده (به وسیله یک پیچ به بدنه متصل شده) محل قرار گیری و خود فیلتر را به خوبی تمیز نمایید توجه نمایید که خرابی فیلتر باعث بوجود آمدن جرقه در مگنترون مایکروفر پاناسونیک میشود و پیشنهاد مینماییم در صورتی که با این خرابی مواجه شدید جددا از استفاده مجدد از دستگاه خودداری نمایید چرا که ممکن است باعث خرابی های بسیار پر هزینه گردد.
  5. مدت زمان کارکرد در مدل های قدیمی تر ( استهلاک )
  6. استفاده از ظروف نا مناسب یا فلزی و عدم توجه به ایجاد صدای جرقه ناشی از آن بیشتر بدانید : جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک

قابل ذکر است که این خرابی شایع در مدل های اینورتر و یا کم مصرف مایکروویو های پاناسونیک میباشد

به عنوان مثال مدل های :

NN-CD997S

NN-CD987W

NN-CS596A

NN-GS597M

NN-GS595A

NN-C781JF

NN-C784WF

NN-GF569M

و…

قیمت مگنترون اینورتر ماکروفر پاناسونیک

شما میتوانید برای بررسی قیمت مگنترون اینورتر پاناسونیک و دیگر قطعات ماکروفر پاناسونیک به وبسایت فروش قطعات پانایدک مراجعه نمایید.

 

مکنترون پاناسونیک مدل : 2M261-M1

مگنترون اینورتر ماکروفر پاناسونیک که خرابی آن منجر به بروز ارور H97 یا H98 میگردد

همانطور که گفته شد این مشکل در 99% موارد مربوط به یکی از قطعات اصلی سیکل گرمایش ویو ماکروفر پاناسونیک  مگنترون پاناسونیک ، اینورتر پاناسونیک میباشد اما در برخی موارد بسیار محدود نیز دلایل ساده تری وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت

برخی از سولات متداول مصرف کنندگان و پاسخ آن در خصوص ارور  H97 و H98 :

1 – چگونه ارور H97 و H98 را رفع کنیم ؟

– در پاسخ به این سوال همانطور که قبلا ذکر شد با توجه به اینکه باید قطعه معیوب تعمیر یا تعویض گردد این امر فقط توسط تکنیسن های متخصص قابل انجام میباشد و به مصرف کنندگان گرامی تاکیید مینماییم از باز نمودن دستگاه جددا خودداری کنند.

اما پشنهاد مینماییم در صورتی که دوشاخه برق دستگاه شما بوسیله رابط ها مانند چند راهی ها و محافظ ها و حتی سیم های سیار افزایش طول به پریز برق متصل شده قبل از هر اقدامی دوشاخه برق را بصورت مستقیم و تک به پریز برق متصل نمایید و یا محل و پریز برق دستگاه را تغییر دهید و مجددا بررسی کنید در برخی موارد محدود مشکل رفع خواهد شد.

2 – برای رفع ارور H97 و H98 باید دستگاه به تعمیرگاه منتقل گردد ؟

– خیر تمامی سرویس ها از جمله رفع ارور H97 و H98 در مجموعه پاناایران بصورت سرویس در محل و منزل فارق از محدوده آدرس در کمترین زمان ممکن انجام میپذیرد.

3 – آیا تضمینی برای قطعه تعمیر یا تعویض شده وجود دارد ؟

– بله تمامی سرویس هایی که در مجموعه پاناایران انجام می پذیرد شامل 6 تا 12 ماه ضمانت خواهد بود.

4 – آیا برای رفع ارور H97 و H98 از قطعات اصلی استفاده میشود ؟

– بله حتما ، توجه داشته باشید که استفاده از قطعات اصلی در خصوص ماکروفر های اینورتر پاناسونیک بسیار حائز اهمیت میباشد در سال های گذشته تنها قطعه قابل جایگزینی موجود در بازار قطعه اورجینال و اصلی بود اما متاسفانه در حال حاضر به دلیل عدم حضور شرکت های پشتیبانی کننده اصلی برند پاناسونیک در کشور برخی از وارد کنندگان اقدام به واردات قطعات درجه 2 و 3 نموده اند که این موضوع برای مصرف کننده قابل تشخیص نیست اما مطمئن باشید گرچه در نگاه اول دستگاه مثل گذشته کار خواهد کرد ولی به هیچ عنوان این قطعات عمر کافی نخواهند داشت و در برخی موارد حتی باعث خرابی ها دیگر نیز میشوند.

5 – به ما گقته شده که برد اینورتر دستگاه شما خراب است و باید تعویض گردد و قابل تعمیر نیست آیا این امر صحیح میباشد ؟

– در ابتدا پیشنهاد مینماییم برای بررسی دقیق تر در خصوص جواب این سوال مقاله برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک را مطالعه نمایید اما بعنوان پاسخ کوتاه گفتنی است که در کل دو نوع برد اینورتر در ماکروفر های پاناسونیک توسط تولید کننده بکار گرفته شده که با اصطلاح های برد اینورتر کوچک و برد اینورتر بزرگ ماکروفر پاناسونیک شناخته میشوند و در 90% بخصوص برد اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک اینگونه بیان میگردد که این قطعه قابل تعمیر نیست و حتما باید تعویض گردد و قطعا هزینه بالای نیز اعلام میشود متاسفانه چنین جوابی فقط به دلیل عدم آشنایی و تخصص کافی داده میشود و تعمیر برد اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک در 99% موارد در مجموعه پاناایران انجام میپذیرد و هزینه بسیار کمتری نسبت به تعویض کامل قطعه خواهد داشت.

6 – با کشیدن دوشاخه برق و اتصال مجدد ارور H97 و H98 رفع میگردد یا دستگاه گاها شروع به کار میکند ایراد از کجا هست ؟

– اگر بروز ارور H97 یا H98 مبنی بر خرابی مگنترون ماکروفر پاناسونیک باشد این یک امر بسیار طبیعی خواهد بود ، در خصوص ماکروفر های پاناسونیک یک سیستم کنترل کننده بسیار دقیق در دستگاه طراحی شده که اگر به هر دلیلی فیدبک روشن شدن مگنترون یا برد اینورتر پس از ثانیه های اول شروع برنامه به سیستم کنترل کننده داده نشود قطعا یا دستگاه قبل از اتمام برنامه قطع خواهد نمود یا ارور H97 و H98 در صفحه نمایش ظاهر خواهد شد اما در برخی موارد محدود مگنترون ماکروفر پاناسونیک قبل از خرابی کامل بعضا و کاملا اتفاقی شروع بکار میکند و ممکن هست یک برنامه را به اتمام برساند اما این اطمینان را داشته باشید که سیستم کنترل بسیار دقیق ماکروفر شما اشتباه نخواهد کرد و قطعا مجددا با خرابی رو به رو خواهید شد و بعنوان پیشنهاد در چنین مواردی بهتر است که از ادامه مصرف خودداری نموده و مراحل تعمیر را به متخصصین پاناایران بسپارید.

 

قیمت برد اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک :

شما میتوانید برای بررسی قیمت برد اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک و دیگر قطعات ماکروفر پاناسونیک به وبسایت فروش قطعات پانایدک مراجعه نمایید.

برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک

برد اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک که خرابی آن منجر به بروز ارور H97 یا H98 میگردد

نکته : در آخر باید توجه داشته باشید که ماکروویو اینورتر پاناسونیک جزو لوازم پیچیده خانگی محصوب میگردد و تعمیر آن نیاز به تجربه و تخصص کافی دارد و به دلیل وجود سیستم ( های ولتاژ ) حتی شرکت تولید کننده مصرف کنندگان را از باز نمودن دستگاه جددا منع نموده شما نیز این امر را جددی گرفته و مراحل تعمیر ماکروفر پاناسونیک را به متخصصین پاناایران واگذار نمایید و نگران کوچک ترین تغییر یا افت کیفیتی پس از تعمیر یا تعویض قطعات دستگاهتان نباشید.

شما می توانید با تماس با شماره تلفن های پاناایران نمایندگی خدمات و تعمیرات پاناسونیک یا ثبت درخواست آنلاین در صفحه تماس با ما و صفحه اصلی یا لمس علامت تلفن در سمت چپ (درحالت موبایل) با کارشناسان ما تماس بگیرید و در کمترین زمان ممکن منتظر حضور متخصصین سرویس سیار پاناایران در محل خود باشید.

همچنین برای استعلام موجودی و قیمت خرید قطعات لطفا به وبسایت فروش قطعات پانایدک مراجعه نمایید ( مدل نامبر دستگاه یا پارت نامبر قطعه را در کادر سرچ وارد نمایید )

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

09305407040

02144229559

Tags: , , , ,