روشن نشدن تلویزیون

علت خرابی منبع تغذیه تلویزیون و پیشگیری از آن

منبع تغذیه تلویزیون Power supply

حساس ترین و اساسی ترین قسمت هر دستگاه الکترونیکی منبع تغذیه می باشد منبع تغذیه یک ولتاژ DC تولید می کند تا مدارات الکترونیکی را تغذیه نماید حال در اینجا می خواهیم بگوییم علائم و علت خرابی منبع تغذیه تلویزیون چیست .

در پست دیگر ما در مورد خرابی های متداول تلویزیون پاناسونیک ، نوشتیم که می توانید آن را مطالعه کنید ولی در اینجا ما به علت خرابی منبع تغذیه تلویزیون می پردازیم و چه کنیم منبع تغذیه تلویزیون خراب نشود می پردازیم.

نشانه خرابی منبع تغذیه تلویزیون ساده است ، تلویزیون روشن نمی شود.

علت خراب شدن منبع تغذیه تلویزیوون چیست؟

خرابی می توان بعد از تعمیر باشد که جایی که تلویزیون خود را بردید ، باعث شده این اتفاق بیافتد که به طور خلاصه در زیر مواردی که به منبغ تغذیه آسیب می زند را براتون لیست کردیم:

  1. شکستگی یکی از اجزای خازن سرامیکی چند لایه (MLCC)
  2. پیچ های نصب بزرگ برای PCB
  3. آسیب های IC هنگام لحیم کاری و مونتاژ
  4. بی توجهی در هنگام لحیم کاری
  5. بردهای شکسته
  6. جریان بالا
  7. ولتاژ بالا

برد تلویزیون خراب

که بیشترین این موارد که در بالا گفته شد در هنگام تعمیر  رخ می دهد که هنگامی که توسط متخصصان زبده و نمایندگی های معتبر انجام شود هیچ گاه برد و منبع تغذیه شما از بابت تعمیر آسیب نمی بیند.

که برای مطالعه بیشتر می توانید به لینک زیر بروید و اطلاعات بیشتری دریافت کنید و برای اطلاع بیشتر می توانید به لینک زیر رفته و اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید.

https://www.tomshardware.com/news/why-power-supplies-fail-psus,36712.html#:~:text=Those%20high%20currents%20are%20also,rectifiers%2C%20diodes%2C%20and%20FETs.

یا خرابی می تواند حاصل نکاتی باشد که ما در نگهداری از دستگاه خودمان آنها را نادیده گرفته ایم. ما که به عنوان نفر عادی که از تلویزیون استفاده می کنیم ، یک سوال برای ما پیش می آید ،

چه کار بکنیم منبع تغذیه تلویزیون خراب نشود؟

موارد زیادی ممکن است در جواب این سوال دخیل باشید که در زیر دلایل آن را مطرح می کنم:

سن:

اصلی ترین دلیل است که تا موقعی که دستگاه شما در گارانتی است نگران این مورد باید کمتر باشید .

تداخلات برقی:

رعد و برق ، جرقه های برق و غیره و به طور کلی نوسان برق

ماده خارجی یا کثیف:

دود سیگار ، گردو خاک و غیره

گرمای زیاد و یا عدم تهویه :

که همیشه گرما برای وسایل الکتریکی باعث خطر شود و این مورد توسط کارخانه های تولید کننده وسایل برقی آنقدر مهم است که همیشه به عنوان هشدار ، مواردی بر روی بسته بندی دستگاه یا دفترچه راهنما درج می کنند.

 

ازین مواردی که بالا گفتم ، چند توصیه برای حفاظت از منبغ تغذیه تلویزیون می شود انجام داد که محافظت ازین قطعه ، به طول بیشتر تلویزیون منجر می شود:

همیشه هنگامی که خانه پر از گرد و خاک و کثیفی می شود ( مانند خانه تکانی ) حتما روی تلویزیون و وسایل برقی خود را بپوشانید.

از یک محافظ برق مرغوب برای دستگاه برقی خودتان مانند تلویزیون ، یخچال ، ماشین لباسشویی و … استفاده کنید ، تا جلوی نوسان های نا خواسته رو بگیرد.

ترجیحا شبها و یا هنگامی که برای مدت طولانی از خانه خارج می شود ، وسایل برقی خود را از برق خارج کنید و محافظ برق خود را خاموش کنید.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button