ماکروفر پاناسونیک NN-CD997S NN-CD987W

جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک

جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک و علت های آن

جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک یکی دیگر از اشکالاتی میباشد که در 80% موارد به دلیل عدم رعایت نمودن موارد نگهداری دستگاه ( استفاده از ظروف فلزی ) و خرابی مگنترون ماکروفر پاناسونیک رخ میدهد و در برخی موارد نیز باعث خرابی اینورتر ماکروفر پاناسونیک میگردد از جمله خرابی های نسبتا پر خطر خصوصا برای دستگاه ماکروفر پاناسونیک به شمار میرود، در این مقاله کوتاه به علت جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک خواهیم پرداخت همچنین شما میتوانید برای آشنایی بیشتر با انواع خرابی های ماکروفر پاناسونیک به مقالات یا پست خرابی های متداول ماکروفر پاناسونیک مراجعه نمایید.

 1- جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک به دلیل استفاده از ظروف فلزی

با توجه به حساسیت امواج مایکروویو در برابر ظروف فلزی یکی از واکنش های این مهم برگشت امواج به سمت تولید کننده امواج ( مگنترون ماکروفر پاناسونیک ) میباشد که باعث بروز ایجاد جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک و خرابی مگنترون ماکروفر پاناسونیک میگردد. از نمودهای این خرابی میتوان به صدای خیلی بلند و ناهنجار و نور زیاد جرقه اشاره نمود ، این ایراد که یکی از رایج ترین خرابی های انواع ماکروفر و مایکروویو پاناسونیک میباشد قطعا برای برخی مصرف کنندگان پیش آمده که پیشنهاد میگردد بعد از مشاهده این ایراد با نمودهای ذکر شده جدا از روشن نمودن مجدد دستگاه خودداری نمایند حتی اگر دیگر نمود های خرابی قابل مشاهده نبود ، سپس با متخصصین پاناایران نمایندگی خدمات پاناسونیک از طرق صفحه تماس باما تماس برقرار نمایید و در کمترین زمان ممکن منتظر حضور متخصصین این مجموعه در محل و تعمیر ماکروفر پاناسونیک در حضور خودتان باشید . زمانی که مگنترون ماکروفر پاناسونیک فقط یک بار در معرض جرقه زدن قرار میگیرد دچار آسیبی نسبتا جدی گردیده اما همچنان خود قطعه قابل تعمیر خواهد بود اما اگر دستگاه با این شرایط مورد استفاده قرار گیرد نه تنها مگنترون ماکروفر پاناسونیک از بین خواهد رفت بلکه در برخی موارد با خرابی برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک یا ترانس های ولتاژ که منابع تغذیه مگنترون میباشند نیز مواجه خواهیم شد و در بدترین حالت که تقریبا غیر قابل جبران هست با سوراخ شدن کبیتی ( بدنه اصلی دستگاه ) روبه رو میشویم .

نمونه مگنترون جرقه زده پاناسونیک

نمونه مگنترون جرقه زده ماکروفر پاناسونیک

توجه داشته باشد وقتی صحبت از ظروف فلزی میگردد منظور هرگونه فلز میباشد حتی سه پایه یا شلف های فابریک دستگاه که فقط در مدل های دارای گریل یا فر موجود هستند ، ضمنا ظروف یکبار مصرف آلمینیومی و حتی فویل های نازک دور ساندویچ ها نیز خطر آفرین است و به عنوان پیشنهاد آخر از استفاده ظروف چینی با لبه های طلایی و نقره ای نیز خودداری کنید.

بهترین ظروف برای ماکروفر پاناسونیک ظروف پیرکس شیشه ای و در آخر پلاستیکی ( مخصوص ماکروفر ) با درب های دارای سوپاپ میباشد.

با توجه به توضیحات فوق پس از اولین باری که چنین ایرادی مشاهده گردید دستگاه را خاموش نموده و با نمایندگی مرکزی خدمات پاناسونیک پاناایران تماس حاصل نمایید.

2- جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک به دلیل خرابی طلق میکا (فیلتر داخلی)

خرابی فیلتر ماکروفر پاناسونیک معمولا به دلیل اصتحلاک و یا پاشش مواد غذایی رخ میدهد.با توجه به هزینه پایین تعویض این قطعه پیشنهاد مینماییم حداکثر هر یک سال فیلتر تعویض و محل قرار گیری آن به خوبی تمیز گردد.در نظر داشته باشید که اگر به این ایراد توجه نگردد قطعا باعث خرابی مگنترون و جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک میگردد و هزینه های بعدی بالاتری به بار می آورد.

نمونه فیلتر جرقه زده ماکروفر پاناسونیک

نمونه فیلتر معیوب ماکروفر پاناسونیک

توجه : دستگاه ماکروفر از جمله لوازم فوق حساس آشپزخانه میباشد و تعمیر آن نیاز به تخصص و ابزار خواص دارد توضیحات فوق فقط جهت آشنایی مصرف کنندگان با این نوع خرابی بوده،جددا از باز نمودن دستگاه خودداری نمایید.

برای بر قرای ارتباط با ما میتوانید با مراجعه به صفحه تماس با ما و استفاده از فرم درخواست آنلاین یا شماره های تماس ذکر شده همچنین لمس نمودن آیکن تلفن در سمت چپ صفحه در (حالت موبایل) استفاده نمایید،قابل ذکر است که شماره های تماس پشتیبانی آنلاین پس از اتمام ساعات کاری شرکت نیز پاسخگوی هرگونه سوال فنی و ثبت درخواست خدمات میباشند.

همچنین برای استعلام موجودی و قیمت خرید قطعات ماکروویو پاناسونیک لطفا به وبسایت فروش قطعات پانایدک مراجعه نمایید ( مدل نامبر دستگاه یا پارت نامبر قطعه را در کادر سرچ وارد نمایید )

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

09305407040

02144229559

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,