تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک

تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک

تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک

تلویزیون پلاسما پاناسونیک در انواع مختلف در کشور ما از حدود سال 2005 وارد بازار فروش گردید و با توجه به اینکه جزو اولین دستگاه های صفحه تخت یا اصتلاحات بدون پشت بود با استقبال بی نظیری رو به رو گردید،تمامی مشتریان وفادار برند پاناسونیک شروع به خرید انواع تلویزیون پلاسما پاناسونیک نمودند و گفتنی است که تولید کننده نیز از این استقبال غافل نماند و در سال های آتی تلویزیون پلاسما پاناسونیک را با انواع کیفیت و امکانات روانه بازار نمود.

شایان ذکر است که مجموعه پاناایران نمایندگی خدمات پاناسونیک تمامی مراحل سرویس و تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک را بصورت حضوری در محل و منزل ارائه مینماید همچنین تمامی خدمات شامل 6 الی 12 ضمانت تعمیر یا تعویض قطعات میباشد.

انواع تلویزیون پلاسما پاناسونیک در کشورهای مختلفی ( البته تحت لیسانس شرکت پاناسونیک ) تولید و منتاژ میگردید که مهمترین مدلهای تلویزیون پلاسما پاناسونیک در کشور ژاپن منتاژ میشد و الباقی مدل ها در کشورهای تایلند ، سنگاپور و چین منتاژ میشد در خصوص تکنولوژی پلاسما برند پاناسونیک حرف اول را در جهان میزد و تمامی پنل های تلویزیون پلاسما پاناسونیک ساخت شرکت پاناسونیک ژاپن میباشد.

اما این تکنولوژی نیز مانند تمام ساخته های بشر بدون عیب نبود و خرابی های نیز برای انواع تلویزیون پلاسما پاناسونیک پیش میاید که شما خوانندگان گرامی میتوانید برای آشنای بیشتر به پست خرابی های متداول تلویزیون پاناسونیک مراجعه نمایید همچنین در ادامه همین مطلب با برخی خرابی های متداول انواع تلویزیون پلاسما پاناسونیک و روش های تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک آشنا می شوید.

برای نمونه یکی از مدلهای پرفروش تلویزیون پلاسما پاناسونیک را بهمراه مشخصات فنی نام میبریم :

مدل : TH-42PV7MR

تکنولوژی:پلاسما
“سایز:۴۲
سال ساخت:۲۰۰۷ الی ۲۰۰۹
ورودی ها: HDMI AV Componet
خروجی:AV
کیفیت تصویر:HD
تولید:چین
پنل:ژاپن
عمر مفید پنل:۱۰۰/۰۰۰ ساعت

همانطور که ذکر شد این مدل از تلویزیون پلاسما پاناسونیک که منتاژ کشور چین بوده بین سالهای 2007 الی 2009 در فروشگاه های مجاز پاناسونیک به فروش میرسید و ما قصد داریم در این مطلب شما را با برخی از خرابی های متداول این مدل و برخی مدل های دیگر تلویزیون پلاسما پاناسونیک آشنا نماییم .

خرابی های متداول این مدل

1- ارور ۷ یا ۷ چشمک : مربوط به خرابی بردهای اسکن میباشد و مدت زمان کارکرد و بالا بودن کنتراست تصویر (شدت نور) از علتهای اصلی بروز این خرابیست

2- تلویزیون خاموش کامل است : مربوط به برد تغذیه یا پاور برد میباشد و از علتهای اصلی آن میتوان به دائم در برق ماندن دستگاه اشاره کرد.
تصویر آبی رنگ شده (بیشتر در زمینه سفید مشخص است) : مربوط به خرابی بردهای اسکن افقی یا عمودی و در بعضی موارد برد تغذیه نیز میباشد این خرابی نیز به علت بالا بودن کنتراست تصویر بوجود می آید.

3- ارور ۱۲ یا ۱۲ چشمک : مربوط به خرابی برد مین  و آمپلی فایر میباشد خرابی بندگوهای دستگاه باعث بروز این خرابی میگردد.

و…

چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک و علت های آن

در این مطلب قصد داریم شما را با علتهای چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک یا چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک آشنا نماییم در ادامه با تیم تخصصی پاناایران نمایندگی خدمات پاناسونیک همراه باشید :

قطعا همه دارندگان تلوزیون های پاناسونیک یکبار با ایراد چشمک زدن چراغ پاور یا استندبای مواجه شده اند،طراحی مدارات انواع تلویزیون پاناسونیک به گونه ای میباشد که در صورت بروز هرگونه خرابی برای هر یک از قطعات،سیستم بطور اتوماتیک در حالت ماحافظت یا پروتکت قرار میگیرد که از گسترش ایراد برای دیگر قطعات جلوگیری شود.

نمود این خرابی به شرح زیر میباشد :

پس از روشن نمودن دستگاه و قرار دادن آن در حالت آماده به کار چراغ کوچک جلوی دستگاه که در حالت طبیعی ( بدون ایراد ) پس از چند بار چشمک سبز چراغ به حالت ثابت و سبز رنگ میرود و دستگاه آماده به کار میگردد.اما در زمان بروز هرگونه خرابی برای تلویزیون پاناسونیک چراغ چشمک زن پس از روشن نمودن دستگاه به حالت چشمک زن قرمز خواهد رفت و تعداد چشمک های آن به نسبت قطعه معیوب متغییر بین 1 الی 14 بار خواهد بود به اینصورت که چراغ چشمک زن قرمز 1 الی 14 بار چشمک میزند سپس چند ثانه مکس میکند (چراغ خاموش میشود) و مجددا همین سیکل تکرار میگردد و در بعضی مواقع ممکن است چراغ چشمک زن سبز پس از چندبار چشمک زدن به حالت سبز رنگ ثابت برود اما دستگاه صدا و تصویر نداشته باشد  که در این دو صورت قطعا یکی از قطعات تلویزیون پاناسونیک معیوب یا خراب گردیده دلایل و علت های بسیار زیادی میتواند برای بروز این گونه خرابی ها وجود داشته باشد که تنها پس از بازدید دستگاه ایراد دقیق قابل عنوان است اما با توجه به تجربه تخصصی این مجموعه در زمینه تعمیرات تلویزیون پاناسونیک در ادامه به نوع و دلایل برخی خرابی ها خواهیم پرداخت.

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پلاسما پاناسونیک

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پلاسما پاناسونیک : طراحی تلویزیون های پاناسونیک به صورتی میباشد که در اکثر موارد به هنگام خرابی چراغ استندبای دستگاه (چراغ قرمز رنگ) شروع به چشمک زدن می نماید و این چشمک ها یک سیکل یا دوران میباشد که ممکن است از ۱ تا ۱۴ بار تکرار شود به این شکل که بطور مثال چراغ قرمز رنگ بدون مکث یا توقف ۱ الی ۱۴ بار چشمک میزند سپس چند ثانیه مکث میکند و دوباره شروع به چشمک زدن می نماید توجه داشته باشید که تعداد در هر بار دوران تغییر نخواهد کرد.

حتما براش شما سوال پیش می آید که این چشمک زدنها به چه معناست؟

در ابتدا باید بدانید که این عکس العمل نشان دهنده این است که یکی از بخشهای دستگاه آسیب دیده و برای جلوگیری از خرابی الباقی قسمت ها بطور اتوماتیک دستگاه به حالت پروتکت(Protect) یا محافظت کننده رفته است و بنا به تعداد چشمک ها محدوده خرابی را تا ۸۰% برای تکنسین و تعمیرگاه پاناسونیک مشخص میکند. پس با چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک می توانیم تا حدودی میزیان خرابی تلویزیون پاناسونیک را تشخیص دهیم .

نکته : این اطلاعات صرفاً جهت اطلاع رسانی میباشد و از شما مصرف کننده گرامی خواهش مندیم در صورت بروز هر گونه اشکال با متخصصین ما تماس حاصل نمایید و از باز نمودن دستگاه جداً خودداری کنید.

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک

1بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 1 مربوط به خرابی برد مین ( A Bord ) در برخی مدل های پلاسما از جمله

TH-P65V10R

TH-P58V10R

TH-P50V10R

TH-P50S10R

TH-P50C10R

TH-P50X10R

TH-P42S10R

TH-P42C10R

TH-P42X10R

2 چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 2 مربوط به خرابی برد تغذیه ( P Bord ) و همچنین برد دیجیتال ( D Bord ) در برخی مدل های پلاسما و خرابی برد مین ( A Bord ) در برخی مدل های LED و LCD میباشد.

3 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 3 مربوط به خرابی برد دیجیتال ( D Bord ) میباشد.

4 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 4 مربوط به خرابی بردهای اسکن تصویر ( SC/Y Bord ) , (SS/Z Bord ) در برخی مدل های پلاسما و همچنین خرابی برد تغذیه( P Bord ) در برخی مدل های LCD میباشد.

5 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 5 مربوط به خرابی برد اسکن تصویر ( SC/Y Bord ) در برخی مدل های پلاسما میباشد.

6 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 6 مربوط به خرابی برد های اسکن افقی و عمودی تصویر( SC/Y Bord ) , ( SS/Z Bord ) در مدل های پلاسما میباشد.

برخی از مدل ها که ارور6 در آنها شایع میباشد :

TH-P50UT30R

TH-P50U30R

TH-P50U20

TH-P42UT30R

TH-P42U30R

7 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 7 در این باره وسعت خرابی به شد وسیع میباشد اما بیشتر در قسمت های برد های بافر ، اسکن ، تغذیه و در بعضی موارد احتمال خرابی پنل نیز میرود پس باید قسمت های که ذکر میشود مدنظر باشد.( بیشتر در تلویزیون های پلاسما )

برخی از مدلهایی که ارور 7 در آنها شایع تر میباشد :

TH-P65VT30R

TH-P50VT30R

TH-P42VT30R

TH-P55ST30R

TH-P50ST30R

TH-P42ST30R

TH-P50U20R

TH-P46U20R

TH-P42X20R

 

( SU,SD & SC,SS & Panel )

8 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 8 نیز همچون ارور 7 مربوط به یکی از قسمت های اسکن تصویر میگردد که معمولا برد SS ، Z یا برد اسکن عمودی نامیده میشود این خرابی در اکثر موارد به دلیل استحلاک یا ضربه خوردن تلویزیون پاناسونیک و مواجه شدن با ترک های هرچند کوچک در پنل دستگاه به وجود می آید توجه داشته باشید که این موردها مربوط به تلویزیون پلاسما پاناسونیک میباشد.

9 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 9 هم مانند برخی از ارور کدهای دیگر مربوط به خرابی مین برد تلویزیون پاناسونیک میباشد که اغلب در مدل های تلویزیون پلاسمای پاناسونیک نمود میکند.

10 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 10 یکی دیگر از خرابی های شایع در تلویزیون پلاسما پاناسونیک میباشد این خرابی در برخی مدل ها که در ادامه ذکر میگردد بسیار شایع هست به طوری که دارندگان این مدلهای خاص حداقل یکبار در طول مصرف با این خرابی مواجه میگردند

TH-P50U20R

TH-P46U20R

TH-P58PY800

TH-P50PY800

TH-P50S10R

TH-P42S10R

TH-P42G10R

TH-P42PY800

TH-42PA60

و برخی مدلهای دیگر . با توجه به مدلهای متنوع تلویزیون پلاسما پاناسونیک که نامبردن آنان در این مطلب نمیگنجد میتوان گفت ارور 10 99% مربوط به یکی از بردهای اسکن یا تغذیه میباشد.

11 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 11 نیز از خرابی های شایع دیگر در تلویزیون پلاسما پاناسونیک هست که معمولا با خراب شدن سیستم خنک کننده و پس از آن معیوب شدن قطعات پرکاری همچون برد پاور یا تغذیه و بعضا برد اسکن رو به رو میشویم ( سیستم خنک کننده در برخی مدل های خاص خانگی و تمامی مدلهای مانیتور صنعتی پاناسونیک وجود دارد ) . برخی از مدلها که ارور 11 در آنها شایع میباشد را در ادامه معرفی مینماییم

TH-P65V10R

TH-P58V10R

TH-P50V10R

TH-P58PY800

TH-P50PY800

TH-P50PV700

TH-P50PV600

TH-P50PV500

TH-P42PY800

TH-P42PV700

TH-P42PV600

TH-P542PV500

TH-P42G10R

TH-P42S10R

TH-P65PF10

TH-P65PF12

12 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : مربوط به مین برد دستگاه (بخش تولید صدا) و در برخی مدل ها مربوط به خرابی اسپیکر ها نیز میگردد

به عنوان مثال :

TH-50PV70

TH-42PV700

TH-42PV70

TH-42PV7

و…

13 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : این خرابی که بیشتر در تلویزیون پلاسمای پاناسونیک شایع میباشد قطعا مربوط به مین برد تلویزیون پاناسونیک ( بیشتر خرابی CPU ) میباشد و با توجه به عدم موجودی قطعات کافی برای تعمیر مین برد تلویزیون پاناسونیک بعضا با تعویض کامل برد ایراد رفع میگردد.

14 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 14 یا 14 چشمک در تلویزیون پاناسونیک نیز مجددا مربوط به خرابی مین برد تلویزیون پاناسونیک ( خرابی CPU و HDMI IC ) میباشد اما در خصوص این ایراد هنوز برای بعضی از مدلها امکان تعمیر برد وجود دارد.

*نکته : موارد ذکر شده به صورت تجربه تخصصی و بنا به چک لیست خرابی تلویزیون پلاسما پاناسونیک ارائه شده توسط شرکت تولید کننده میباشد و صرفا جهت آگاهی است به شما مصرف کننده گرامی تاکید میشود چنانچه تلویزیون پلاسما پاناسونیک به هرگونه مشکل یا خرابی برخورد لطفا به هیچ عنوان دستگاه خود را باز ننمایید و  با تیم تخصصی پاناایران نمایندگی خدمات پاناسونیک تماس حاصل نمایید شما میتوانید برای تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک با استفاده از شماره تلفن های درج شده در نقاط مختلف سایت همجنین مراجعه به صفحه تماس با ما و تکمیل نمودن فرم درخواست آنلاین سرویس در کمترین زمان ممکن منتظر حضور متخصصین تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک در محل و در حضور خودتان باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نگهداری و جلوگیری از خرابی های ناگهانی انواع تلویزیون پاناسونیک لطفا به بخش مقالات سایت مراجعه نمایید.

همچنین برای استعلام موجودی و قیمت خرید قطعات تلویزیون پاناسونیک لطفا به وبسایت فروش قطعات پانایدک مراجعه نمایید ( مدل نامبر دستگاه یا پارت نامبر قطعه را در کادر سرچ وارد نمایید )

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

09305407040

02144229559

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,