برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک

برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک

برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک :

در ابتدا برای آشنایی اولیه با کلمه اینورتر و وظیفه برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک در انواع ماکروفرهای اینورتر پاناسونیک میتوان گفت که بطور کلی اینورتر به معنی مبدل یا تبدیل کننده میباشد در علم الکترونیک از اینورتر ها به عنوان تبدیل یا تقویت کننده ولتاژ استفاده میگردد.

برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک در این دستگاه وظیفه تبدیل و تقویت ولتاژ ورودی 220 ولت برق شهر به یک ولتاژ DC بالا در حدود 2000V را به عهده دارد که این ولتاژ لازمه راه اندازی و روشن نمودن مگنترون ماکروفر پاناسونیک میباشد بطور کلی اگر به هر دلیلی برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک با ایراد رو به رو شود دستگاه ماکروفر پاناسونیک به هیچ عنوان به درستی یا اصلا کار نخواهد کرد.

در انواع ماکروفر پاناسونیک از ابتدا تا بحال از دو مدل برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک استفاده شده که بطور رایج با نام اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک ( مورد استفاده در مدل های جدید ) و اینورتر بزرگ ماکروفر پاناسونیک ( مورد استفاده در مدل های قدیمی تر ) خوانده میشوند این نام گذاری تنها به دلیل سایز برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک نمیباشد و در طراحی مدار و قطعات نیز تفاوتهای بسیاری دارند.

نمونه تصاویر برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک :

برد اینورتر بزرگ ماکروفر پاناسونیک :

اینورتر بزرگ ماکروفر پاناسونیک

اینورتر بزرگ ماکروفر پاناسونیک

برد اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک :

اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک

اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک

حال که بطور نسبی با وظیفه و انواع برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک آشنا شده اید بهتر است با انواع خرابی اینورتر ماکروفر پاناسونیک و در نهایت هزینه تعمیر و تعویض آن بپردازیم.

نمودهای خرابی برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک را در ادامه بصورت لیست وار مشاهده میفرمایید :

1 – پس از فشردن کلید استارت فیوز منزل ( مینیاتوری) میپرد.

2 – بوی شدید سوختگی میدهد و گرم نمیکند.

3 – بین 5 الی 30 ثانیه کار میکند سپس قطع میکند.

4 – صدای جرقه های ضعیف شنیده میشود و پس از چند ثانیه قطع میکند.

و…

این نوع خرابی ها در هر دو مدل برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک شایع میباشد و این قطعه معمولا به دلیل استحلاک معیوب میگردد.

هزینه های تعمیر و تعویض برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک :

– تعمیر اینورتر بزرگ پاناسونیک         از 500 تا 1400 هزار تومان

– تعمیر اینورتر کوچک پاناسونیک       از 500 تا 1800 هزار تومان

– تعویض اینورتر بزرگ پاناسونیک       از 1400 تا 2200 هزار تومان

– تعویض اینورتر کوچک پاناسونیک      از 1500 تا 2500 هزار تومان

همچنین میتوانید برای آشنایی بیشتر با انواع خرابی های ماکروفر پاناسونیک و شرایط پیشگیری از آنها به صفحه مقالات مراجعه نمایید شایان ذکر است که مجموعه پاناایران نماینگی پاناسونیک با توجه به شعب مختلف آمادگی خود را برای ارائه سرویس در محل و منزل در مناطق 22 گانه استان تهران و البرز اعلام میدارد.

در نظر داشته باشید که مجموعه پاناایران تمامی سرویس های تعمیر ماکروفر پاناسونیک را بصورت حضوری و در محل بدون نیاز به جابه جایی انجام میدهد و مشتریان گرامی میتوانند برای درخواست تعمیر برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک و ماکروفر پاناسونیک با برقراری تماس با شماره های درج شده در نقاط مختلف سایت و همچنین ثبت درخواست آنلاین از طریق صفحه تماس با ما اقدام به ثبت درخواست نمایید و در کمترین زمان ممکن منتظر مراجعه و تعمیر ماکروفر پاناسونیک در محل و حضور خودتان باشید.

با آرزوی سلامتی و موفقیت

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,