علت روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

علت روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

علت روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

چرا تلویزیون پاناسونیک روشن نمیشود ؟

یکی دیگر از خرابی های شایع که برای انواع تلویزیون پاناسونیک رخ میدهد خاموش شدن ناگهانی تلویزیون پاناسونیک میباشد که در ادامه با دلایل این خرابی و روش های جلوگیری از آن آشنا خواهید شد.

علت روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک چیست ؟

بطور کلی این اتفاق در دو حالت ، در انواع تلویزیون های LED LCD Plasma پاناسونیک نمود میکند.

  • حالت اول خاموش شدن ناگهانی تلویزیون پاناسونیک و حتی خاموش بودن چراغ پاور یا استندبای میباشد.
  • حالت دوم خاموش شدن ناگهانی تلویزیون پاناسونیک و چشمک زدن چراغ پاور یا استندبای میباشد.

در هر دو حالت قطعا یکی از سخت افزار های دستگاه دچار خرابی گردیده اما تفاوت در این دو حالت مربوط به نوع خرابی تلویزیون پاناسونیک و علت روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک هست که در ادامه به آن خواهیم پرداخت همچنین شما میتوانید برای آشنایی بیشتر با انواع خرابی های تلویزیون پاناسونیک و روش های جلوگیری از آن به صفحه مقالات مراجعه نموده و از مطالب ارزشمند آن بهرمند شوید.

در حالت اول یعنی زمانی که حتی چراغ پاور یا استندبای تلویزیون پاناسونیک نیز روشن نمیگردد در اکثر موارد این نوع خرابی ها مربوط به ورودی های اصلی برق دستگاه و بردهای پاور و مین تلویزیون پاناسونیک هست که در ابتدا پیشنهاد مینماییم کابل ورودی برق اصلی را کنترل نمایید و برای جلوگیری از بروز این نوع خرابی ها پیشنهاد مینماییم تلویزیون پاناسونیک را در زمان هایی که استفاده ندارد از پریز برق جدا نمایید.

اما در حالت دوم که پس از خاموش شدن ناگهانی تلویزیون پاناسونیک چراغ پاور یا استندبای همچنان روشن است و یا چشمک میزند نیز یکی از سخت افزار های دستگاه معیوب میباشد با این تفاوت که در این حالت بنا به طراحی تلویزیون پاناسونیک برای جلوگیری از پیشرفت خرابی ، دستگاه به حالت محافظت یا پروتکت میرود و اگر چراغ استندبای یا پاور در حالت قرمز رنگ چشمک میزند نشان دهنده ارور کد و محدوده خرابی قطعه میباشد که شما میتوانید برای آشنایی بیشتر با این نوع خرابی ها به پست های چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک و یا خرابی های متداول تلویزیون پاناسونیک مراجعه نمایید.

با این وجود در ادامه همین مطلب نیز به ارور کدهای تلویزیون پاناسونیک و قطعات معیوب مربوط به هر کدام اشاره مینماییم :

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک در انواع LED LCD و پلاسما

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک : طراحی تلویزیون های پاناسونیک به صورتی میباشد که در اکثر موارد به هنگام خرابی چراغ استندبای دستگاه (چراغ قرمز رنگ) شروع به چشمک زدن می نماید و این چشمک ها یک سیکل یا دوران میباشد که ممکن است از ۱ تا ۱۴ بار تکرار شود به این شکل که بطور مثال چراغ قرمز رنگ بدون مکث یا توقف ۱ الی ۱۴ بار چشمک میزند سپس چند ثانیه مکث میکند و دوباره شروع به چشمک زدن می نماید توجه داشته باشید که تعداد در هر بار دوران تغییر نخواهد کرد.

حتما براش شما سوال پیش می آید که این چشمک زدنها به چه معناست؟

در ابتدا باید بدانید که این عکس العمل نشان دهنده این است که یکی از بخشهای دستگاه تلویزیون پاناسونیک آسیب دیده و برای جلوگیری از خرابی الباقی قسمت ها بطور اتوماتیک دستگاه به حالت پروتکت(Protect) یا محافظت کننده رفته است و بنا به تعداد چشمک ها محدوده خرابی را تا ۸۰% برای تکنسین و تعمیرگاه پاناسونیک مشخص میکند. پس با چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک می توان میزان خرابی تلویزیون پاناسونیک را برآورد نمود.

این اطلاعات صرفاً جهت اطلاع رسانی میباشد و از شما مصرف کننده گرامی خواهش مندیم در صورت بروز هر گونه اشکال با متخصصین ما تماس حاصل نمایید و از باز نمودن دستگاه جداً خودداری کنید.

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک

1بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 1 مربوط به خرابی برد مین ( A Bord ) در برخی مدل های پلاسما از جمله :

TH-P65V10R

TH-P58V10R

TH-P50V10R

TH-P50S10R

TH-P50C10R

TH-P50X10R

TH-P42S10R

TH-P42C10R

TH-P42X10R

 

و همچنین خرابی قسمت بک لایت ( Backlight ) در تمامی مدل های LED و LCD تلویزیون پاناسونیک میباشد.

2 چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 2 مربوط به خرابی برد تغذیه ( P Bord ) و همچنین برد دیجیتال ( D Bord ) در برخی مدل های پلاسما و خرابی برد مین ( A Bord ) در برخی مدل های LED و LCD تلویزیون پاناسونیک میباشد.

3 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 3 مربوط به خرابی برد دیجیتال ( D Bord ) میباشد.

4 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 4 مربوط به خرابی بردهای اسکن تصویر ( SC/Y Bord ) , (SS/Z Bord ) در برخی مدل های پلاسما و همچنین خرابی برد تغذیه( P Bord ) در برخی مدل های LCD میباشد.

5بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 5 مربوط به خرابی برد اسکن تصویر ( SC/Y Bord ) در برخی مدل های پلاسما میباشد.

برخی از تلویزیون های پاناسونیک که ارور 5 در آنها شایع تر میباشد :

TH-P50V10R

TH-P50V20R

TH-P42V20R

TH-P50S10R

TH-P42S10R

TH-P42G10R

6بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 6 مربوط به خرابی برد های اسکن افقی و عمودی تصویر

( SC/Y Bord ) , ( SS/Z Bord ) در مدل های پلاسما میباشد.

7بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 7 در این باره وسعت خرابی به شد وسیع میباشد اما بیشتر در قسمت های برد های بافر ، اسکن ، تغذیه و در بعضی موارد احتمال خرابی پنل نیز میرود پس باید قسمت های که ذکر میشود مدنظر باشد.( بیشتر در تلویزیون های پلاسما پاناسونیک )

( SU,SD & SC,SS & Panel )

برخی از مدلهایی که ارور7 در آنها شایع تر میباشد :

TH-P65V10R

TH-P50V10R

TH-P65VT30R

TH-P50VT30R

TH-P42VT30R

TH-P55ST30R

TH-P50U30R

TH-P50UT30R

TH-P42U30R

TH-P42UT30R

TH-P50ST30R

TH-P42ST30R

TH-P50U20R

TH-P46U20R

TH-P42X30R

TH-P42X20R

8 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 8 نیز همچون ارور 7 مربوط به یکی از قسمت های اسکن تلویزیون پاناسونیک تصویر میگردد که معمولا برد SS ، Z یا برد اسکن عمودی نامیده میشود این خرابی در اکثر موارد به دلیل استحلاک یا ضربه خوردن تلویزیون پاناسونیک و مواجه شدن با ترک های هرچند کوچک در پنل دستگاه به وجود می آید توجه داشته باشید که این موردها مربوط به تلویزیون پلاسما پاناسونیک میباشد.

9بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 9 که بیشتر در تلویزیون های پلاسما پاناسونیک شایع میباشد مربوط به برد مین یا A برد تلویزیون پاناسونیک میگردد.

10 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 10 یکی دیگر از خرابی های شایع در تلویزیون پلاسما پاناسونیک میباشد این خرابی در برخی مدل ها که در ادامه ذکر میگردد بسیار شایع هست به طوری که دارندگان این مدلهای خاص حداقل یکبار در طول مصرف با این خرابی مواجه میگردند :

TH-P50U20R

TH-P46U20R

TH-58PY800M & R

TH-50PY800M &R

TH-P50S10R

TH-P42S10R

TH-P42G10R

TH-42PY800M &R

TH-42PV80MR & M & R

TH-42PV8MR & M & R

TH-42PA60M & R

و برخی مدلهای دیگر . با توجه به مدلهای متنوع تلویزیون پلاسما پاناسونیک که نامبردن آنان در این مطلب نمیگنجد میتوان گفت ارور 10 99% مربوط به یکی از بردهای اسکن یا تغذیه میباشد.

11 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 11 نیز از خرابی های شایع دیگر در تلویزیون پلاسما پاناسونیک هست که معمولا با خراب شدن سیستم خنک کننده و پس از آن معیوب شدن قطعات پرکاری همچون برد پاور یا تغذیه و بعضا برد اسکن رو به رو میشویم ( سیستم خنک کننده در برخی مدل های خاص خانگی و تمامی مدلهای مانیتور صنعتی پاناسونیک وجود دارد ) . برخی از مدلها که ارور 11 در آنها شایع میباشد را در ادامه معرفی مینماییم :

TH-P65V10R

TH-P58V10R

TH-P50V10R

TH-P58PY800

TH-P50PY800

TH-P50PV700

TH-P50PV600

TH-P50PV500

TH-P42PY800

TH-P42PV700

TH-P42PV600

TH-P542PV500

TH-P42G10R

TH-P42S10R

TH-P65PF10

TH-P65PF12

 12 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک :

ارور 12 یا 12 چشمک در تلویزیون پاناسونیک : مربوط به مین برد دستگاه (بخش تولید صدا) و در برخی مدل ها مربوط به خرابی اسپیکر ها نیز میگردد به عنوان مثال :

TH-50PV70MR & M & R

TH-42PV700MR & M & R

TH-42PV70R & M & MR

TH-42PV7R & M & MR

و…

13 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : این خرابی که بیشتر در تلویزیون پلاسمای پاناسونیک شایع میباشد قطعا مربوط به مین برد تلویزیون پاناسونیک ( بیشتر خرابی CPU ) میباشد و با توجه به عدم موجودی قطعات لازم برای تعمیر مین برد فقط با تعویض کامل برد ایراد رفع میگردد.

14 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 14 یا 14 چشمک در تلویزیون پاناسونیک نیز مجددا مربوط به خرابی مین برد تلویزیون پاناسونیک ( خرابی CPU و HDMI IC ) میباشد اما در خصوص این ایراد هنوز برای بعضی از مدلها امکان تعمیر برد وجود دارد.

صدا دارد اما تصویر ندارد :

در خصوص چنین مواردی که اغلب برای تلویزیون پاناسونیک در مدل های LED و LCD پیش می آید ایراد معمولا مربوط به یکی از بخش های یونیت صفحه نمایش میباشد که شامل بکلایت ، پنل ، بردهای آدرس و برد تیکان (TCON) میگردد درخصوص بروز این خرابی نیز میتوان به نشت مایع و بالا بودن شدت نور یا نور پس زمینه اشاره نمود که میتوانید با مراجعه به مقالات سایت و مطالعه مطالب مرتبط همچون تعمیر بکلایت بک لایت تلویزیون پاناسونیک با انواع خرابی ها و روش های جلوگیری از خرابی تلویزیون پاناسونیک آشنا شوید.

لطفا برای رفع هرگونه خرابی و تعمیر تلویزیون پاناسونیک با متخصصین پاناایران تماس حاصل نمایید و جدا از باز نمودن تلویزیون پاناسونیک خودداری نمایید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نگهداری و جلوگیری از خرابی های ناگهانی لطفا به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید و یا برای برقراری ارتباط با مشاوران فنی میتوانید با شماره تلفن های پاناایران و یا لمس علامت تلفن در سمت چپ (درحالت موبایل) و همچنین پر نمودن فرم درخواست آنلاین از طریق صفحه اصلی و همچنین مراجعه به صفحه تماس با ما با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و  پس از دریافت مشاوره برای انجام هرگونه سرویس خدمات و تعمیرات تلویزیون پاناسونیک اقدام نمایید.

همچنین برای استعلام موجودی و قیمت خرید قطعات تلویزیون پاناسونیک لطفا به وبسایت فروش قطعات پانایدک مراجعه نمایید ( مدل نامبر دستگاه یا پارت نامبر قطعه را در کادر سرچ وارد نمایید )

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

09305407040

02144229559

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,