علت خطای H98 یا H97

یکی از عمده ترین خطاهایی که در دستگاه های ماکروفر یا مایکروویو پاناسونیک مصرف کنندگان با آن مواجه می شوند ، ارور H98 و یا H97 است . خطای H98 H97 مایکروفر , مایکروویو پاناسونیک یکی از مشکلاتی است که ممکن است در استفاده از ماکروفر پاناسونیک خود با آن مواجه شوید،که تیم تخصصی تعمیر مایکروفر و مایکروویو پاناسونیک پاناایران در این مقاله شما را برای آشنایی بیشتر با  این خطا راهنمایی مینمایید.

خطای H98 یا خطای H97  مربوط به بخشهاي مگنترون ماکروفر پاناسونیک ( توليد کننده امواج ماکروويو ) و اينورتر ماکروفر پاناسونیک تامين کننده ولتاژ مگنترون ميباشد از علتهاي آن نيز ميتوان به گرم شدن بيش از حد دستگاه به علتهاي مختلفي همچون بسته بودن قسمت ورودي و خروجي هواي دستگاه (داخل باکس کابينت) با مدت طولاني کارکردن و خرابي فن خنک کننده اشاره نمود.

اگر با خطای H98 H97 در ماکروفر و مایکروویو پاناسونیک و یا مشکلات زیر مواجه شدید ، قطعا از باز نمودن دستگاه خودداری نمایید و از صفحه تماس با ما پاناایران نمایندگی پاناسونیک برای رفع ایراد دستگاه در محل و حضور خودتان استفاده نمایید.

برخی از علت ها و نمودهای این خرابی :

  1. دستگاه در باکس کابینت قرار میگیرد و خوب خنک نمیشود.
  2. به محض اینکه دستگاه را روشن میکنید و درحالت آماده بکار قرار میدهید و کلید استارت را میفشارید پس از چند  ثانیه قطع میکند و ارور H98 یا ارور H97 بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر میشود.
  3. بسته شدن ورودی هوا به مرور زمان بعلت چربی گرفتگی و چسبیدن غبارات معلق در فضا روی ورودی.
  4. کثیفی یا خرابی فیلتر داخلی،شما موظف هستید در هنگام شستشوی محفظه داخلی فیلتر را نیز باز کرده (به وسیله یک پیچ به بدنه متصل شده) محل قرار گیری و خود فیلتر را به خوبی تمیز نمایید.
  5. مدت زمان کارکرد در مدل های قدیمی تر.
  6. قابل ذکر است که این خرابی شایع در مدل های اینورتر و یا کم مصرف ماکروفر و مایکروویو های پاناسونیک میباشد به عنوان مثال مدل های : NN-CD997S , NN-CD987W , NN-GF569M , NN-CS597M , NN-C2003S , NN-C2002W , NN-C2000P و…

این مشکل ها مربوط به خرابی مگنترون و اینورتر ماکروفر پاناسونیک میباشد علتهای بروز خرابی خنک نشدن دستگاه به میزان کافی کم بودن فاصله ورودی و خروجی هوای دستگاه از محل قرار گیری با دیواره های طرفین ، استحلاک و… هستند.

شما می توانید با تماس با شماره تلفن های پاناایران نمایندگی مرکزی خدمات و تعمیرات پاناسونیک یا ثبت درخواست آنلاین در صفحه تماس با ما و صفحه اصلی یا لمس علامت تلفن در سمت چپ (درحالت موبایل) با کارشناسان ما تماس بگیرید و در کمترین زمان ممکن منتظر حضور تیم سرویس سیار پاناایران در محل خود باشید.

Tags: , , , ,