خطاهای ماکروفر پاناسونیک چیست ؟

خطاهای ماکروفر پاناسونیک چیست ؟

از جمله لوازم پرکاربرد آشپزخانه میتوان به محصولی به نام مایکروویو یا ماکروفر اشاره نمود که برند پاناسونیک سهم بزرگی از انواع ماکروفر و مایکروویو را در کشور ما به خود اختصاص داده است. خطاهای ماکروفر پاناسونیک زمانی نمود میکند که یکی از قطعات مایکروویو پاناسونیک دچار مشکل شده باشد که اغلب در قسمت سیکل گرمایش ویو بوجود میاید در ادامه شما را با برخی از خطاهای ماکروفر پاناسونیک و علت های آن آشنا مینماییم همچنین شما میتوانید با مراجعه به پست های خرابی های متداول ماکروفر پاناسونیک و علت خطای H98 یا H97 اطلاعات بیشتری در همین زمینه کسب نمایید.

خطاهای ماکروفر پاناسونیکخطای ماکروفر و مایکروویو پاناسونیک چیست ؟

در ابتدا بهتر است کمی با معنی خطای ماکروفر پاناسونیک آشنا شویم در اکثر مدلهای ماکروفر و مایکروویو پاناسونیک بخصوص مدل های دارای قابلیت اینورتر ( کم مصرف ) وقتی یکی از قطعات به درستی کار نکند شما با نمودهای مختلفی پس از انتخاب برنامه پخت یا گرمایش و فشردن کلید استارت مواجه میشوید که این مسائل در زبان آمیانه با خطای ماکروفر پاناسونیک جا افتاده است.

دستگاه های ماکروفر و مایکروویو پاناسونیک نیز مانند تمام لوازم مصرفی دیگر به نسبت مدت زمان کارکرد و شرایط نگهداری توسط مصرف کنندگان دچار استهلاک و خرابی میگردد که در این مطلب به انواع خرابی های مایکروویو پاناسونیک میپردازیم.

با توجه به تعدد مدل ها نمیتوان به خرابی ها نسبت به مدل و بصورت تک تک اشاره نمود اما توجه داشته باشید که معمولا نمود خرابی ها در تمامی مدل ها نسبتا مشابه است با این حال در انتهای مطلب به تعدادی از مدل های پر فروش اشاره خواهیم کرد.

 

ارور کدها :

خطای H97 و H98 :

از شایع ترین ارور کدها در انواع ماکروفر و مایکروویو پاناسونیک این دو هستند که به طور قطع مربوط به یکی از قطعات اصلی سیکل گرمایش در حالت استفاده از امواج مایکروویو میباشد. البته می توانید منشا این ارورها را در پست علت خطای H98 یا H97 مطالعه کنید.

در اکثر مایکروفرهای پاناسونیک بجای ترانس های ولتاژ که وظیفه تامین ولتاژ مورد نیاز مگنترون یا در فارسی لامپ اشعه را به عهده دارد از تکنولوژی اینورتر و فوق العاده کم مصرف تری استفاده میشود.

اینورتر و مگنترون در دستگاههای ماکروفر یا ماکروویو پاناسونیک از قطعات اصلی محسوب میشود و به هر دلیلی کوچکترین اختلال در کارکرد این دو قطعه منجر به گرم نکردن یا مشاهده ارور H97 و H98 میشود که پیشنهاد میشود با اولین مشاهده این ارور کد یا خطا در ماکروفر پاناسونیک دستگاه را از برق خارج نموده و دیگر استفاده نشود و پس از تماس با متخصصین پاناایران نمایندگی خدمات پاناسونیک از طریق تماس با ما منتظر حضور تکنسین ها و تعمیر دستگاه تان در محل و حضور خودتان باشید.

 

برخی از خرابی های متداول مایکروویو پاناسونیک

1- پس از فشردن کلید استارت دستگاه بین 3 الی 30 ثانیه کار میکند و سپس ریست میشود و به حالت بدون برنامه بر میگردد

در اکثر مدل ها این نوع نمود خرابی یا خطا در ماکروفر پاناسونیک غالبا مربوط به مگنترون یا اینورتر میباشد و در برخی موارد محدود نیز خرابی کلید های درب یا برد سیستم و تغذیه هم امکان پذیر است .

2- با فشردن کلید استارت دستگاه صدای جرقه خیلی شدید میدهد یا نور زیاد در داخل دستگاه تولید میشود

چنین اتفاقی از برخورد امواج مایکروویو که توسط مگنترون ماکروفر پاناسونیک ایجاد میشود با ظروف فلزی و برخی اوقات فیلتر یا طلق میکا از بین رفته خود دستگاه رخ میدهد در مواجهه با چنین مشکلی به هیچ عنوان ریسک تست مجدد را نکنید و حتما در اسرع وقت با پاناایران نمایندگی خدمات و تعمیرات ماکروفر پاناسونیک از طریق صفحه تماس با ما ارتباط برقرار نمایید.

3- دستگاه خاموش کامل میباشد

این نوع خرابی ها در ماکروفر پاناسونیک مربوط به برد یا مدار تغذیه میباشد که اغلب به دلیل نوسانات برق یا دائم در برق ماندن دستگاه ها در مدت زمان طولانی رخ میدهد در همین راستا همانطور که قبلا نیز گفته شده حداقل در مدت زمان هایی چون شب تا صبح که از ماکروفر پاناسونیک استفاده نمی نمایید دوشاخه دستگاه را از پریز برق خارج نمایید.

4- به محض فشردن کلید استارت فیوز مینیاتوری میپرد

اگر با چنین ایرادی در انواع مایکروویو و ماکروفر پاناسونیک ( بلاخص مدل های اینورتر) روبه رو شدید حتما دستگاه را از برق خارج نموده و در اولین فرصت با تیم تخصصی پانا ایران تماس حاصل نمایید ضمنا این ایراد مربوط به برد اینورتر دستگاه میباشد که معمولا بدلیل استحلاک به وجود می آید و در برخی موارد هم به علت خرابی مگنترون یا بسته بودن ورودی و خروجی های هوای دستگاه رخ میدهد.

5-پس از استارت کردن بوی سوختگی میدهد و دود میکند

توجه داشته باشید ،اگر از اخرین باری که از گریل یا فر دستگاه استفاده نموده اید  زمان زیادی سپری میشود حتما قبل از استفاده مجدد نسبت به تمیز نمودن سقف دستگاه و المنت ها ( با احتیاط ) اقدام نمایید که یکی از دلایل ایجاد شدن این چنین مشکلات میباشد همچنین خرابی برد اینورتر در ماکروویو پاناسونیک نیز میتواند همین نمود را داشته باشد که در این حالت نیز عدم استفاده و تماس با تکنسین های پاناایران پیشنهاد میشود.

6- تمامی قسمت های دستگاه کار میکند اما گرم نمیکند

این ایراد در ماکروفر و مایکروویو پاناسونیک مربوط به یکی از قسمتهای سیکل گرمایش میباشد،با توجه به گسترده بودن انواع و تعداد قطعات تا قبل از بازدید امکان اشاره به یک قطعه خواص نمیباشد اما میتواتن بطور کلی به مگنترون ، اینورتر، ترانس های ولتاژ، خازن و دیود و … اشاره نمود.

برخی از مدل های پروفروش که بعضا با خطای ماکروویو پاناسونیک مواجه میگردند

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-CD997S

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-CD987W

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-C2000P

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-C2002W

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-C2003S

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-K544WF

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-GF569M

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-CS597M

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-C781JF

و…

در آخر گفتنی است که مایکروویو و ماکروفر پاناسونیک یکی از لوازم پیچیده منزل میباشد و حتما در مواجهه با خطاهای ماکروفر پاناسونیک با یک مرکز تخصصی و با اصالت تماس بگیرید مجموعه پاناایران نمایندگی خدمات پاناسونیک با بهره گیری از تجربه ،علم روز و تکنسین های متخصص آماده خدمت رسانی بصورت سرویس در محل برای انواع خرابی و خطای ماکروویو پاناسونیک به مصرف کنندگان گرامی میباشد. شما میتوانید با استفاده از شماره تلفنهای درج شده در نقاط مختلف سایت یا تکمیل نمودن فرم درخواست آنلاین در صفحه تماس با ما نسبت به دریافت خدمات و تعمیر خطای ماکروفر پاناسونیک اقدام نمایید و در کمترین زمان ممکن منتظر حضور متخصصین ما جهت رفع خرابی در محل و حضور خودتان باشید.

همچنین برای استعلام موجودی و قیمت خرید قطعات لطفا به وبسایت فروش قطعات پانایدک مراجعه نمایید ( مدل نامبر دستگاه یا پارت نامبر قطعه را در کادر سرچ وارد نمایید )

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

09305407040

02144229559

با آرزوی سلامتی.

Tags: , , , , , , , , ,