خطاهای ماکروفر پاناسونیک چیست ؟

از جمله لوازم پرکاربرد آشپزخانه میتوان به محصولی به نام مایکروویو یا ماکروفر اشاره نمود که برند پاناسونیک سهم بزرگی از انواع ماکروفر و مایکروویو را در کشور ما به خود اختصاص داده است. خطاهای ماکروفر پاناسونیک علی رغم کم بودن ولی چیزی هست که به عنوان کابوس مصرف کننده است.

فرض کنید در یک روز بارانی ، وقتی که از ترافیک و شرایط آب و هوا خسته هستید به خانه آمدید و می خواهید برای خوردن یک میان وعده یا شام ، غذایی را تدارک ببینید و کلی هم خرید کردید و بدترین اتفاق چیزی هست که پیش بینی نمی کردید ، خرابی دستگاههای موجود در خانه !!!

خطاهای ماکروفر پاناسونیکخطای ماکروفر و مایکروویو پاناسونیک چیست:

ما در اینجا خطاهای مایکروفر پاناسونیک ( و البته اغلب مایکروفر ها ) را بگوییم که اطلاعات شما افزایش پیدا کنید و نگرانی بی جایی نداشته باشید و اینکه مطلع باشید با یک تماس ساده با کارشناسان پاناایران به سادگی و حتی در محل زندگی شما ماکروفر و مایکروویو شما تعمیر می شود .

دستگاه های ماکروفر و مایکروویو نیز مانند تمام لوازم مصرفی دیگر به نسبت مدت زمان کارکرد دچار استهلاک و خرابی میگردد که در این مطلب به انواع خرابی های این دستگاه میپردازیم.

با توجه به تعدد مدل ها نمیتوان به خرابی ها نسبت به مدل و بصورت تک تک اشاره نمود اما توجه داسته باشید که معمولا نمود خرابی ها در تمامی مدل ها نسبتا مشابه است با این حال در انتهای مطلب به تعدادی از مدل های پر فروش اشاره خواهیم کرد.

 

ارور کدها :

خطای H97 و H98 :

از شایع ترین ارور کدها در انواع ماکروفر و مایکروویو پاناسونیک این دو هستند که به طور قطع مربوط به یکی از قطعات اصلی سیکل گرمایش در حالت استفاده از امواج مایکروویو میباشد. البته می توانید منشا این ارورها را در پست علت خطای H98 یا H97 مطالعه کنید.

در اکثر مایکروفرهای پاناسونیک بجای ترانس های ولتاژ که وظیفه تامین ولتاژ مورد نیاز مگنترون یا در فارسی لامپ اشعه را به عهده دارد از تکنولوژی اینورتر و فوق العاده کم مصرف تری استفاده میشود.

اینورتر و مگنترون در دستگاههای ماکروفر یا ماکروویو پاناسونیک از قطعات اصلی محسوب میشود و به هر دلیلی کوچکترین اختلال در کارکرد این دو قطعه منجر به گرم نکردن یا مشاهده ارور H97 و H98 میشود که پیشنهاد میشود با اولین مشاهده این ارور کد یا خطا در ماکروفر پاناسونیک دستگاه را از برق خارج نموده و دیگر استفاده نشود.

 

برخی از خرابی های متداول :

1- پس از فشردن کلید استارت دستگاه بین 5 الی 30 ثانیه کار میکند و سپس ریست میشود و به حالت بدون برنامه بر میگردد :

در اکثر مدل ها این نوع نمود خرابی یا خطا در ماکروفر پاناسونیک غالبا مربوط به مگنترون یا اینورتر میباشد و در برخی موارد محدود نیز خرابی کلید های درب یا برد سیستم و تغذیه هم امکان پذیر است .

2- با فشردن کلید استارت دستگاه صدای جرقه خیلی شدید با نور زیاد از داخل دستگاه تولید میکند :

چنین اتفاقی از برخورد امواج مایکروویو که توسط مگنترون دستگاه ایجاد میشود با ظروف فلزی و برخی اوقات فیلتر یا طلق میکا از بین رفته خود دستگاه بوجود میاید در مواجهه با چنین مشکلی به هیچ عنوان ریسک تست مجدد را نکنید و حتما در اسرع وقت با نمایندگی پاناسونیک پاناایران تماس حاصل نمایید.

3- دستگاه خاموش کامل میباشد :

این نوع خرابی ها در ماکروفر پاناسونیک مربوط به برد یا مدار تغذیه میباشد که اغلب به دلیل نوسانات برق یا دائم در برق ماندن دستگاه ها در مدت زمان طولانی رخ میدهد.

4- به محض فشردن کلید استارت فیوز مینیاتوری منزل میپرد :

اگر با چنین ایرادی در انواع مایکروویو و ماکروفر پاناسونیک ( بلاخص مدل های اینورتر) روبه رو شدید حتما دستگاه را از برق خارج نموده و در اولین فرصت با تیم تخصصی پانا ایران تماس حاصل نمایید ضمنا این ایراد مربوط به برد اینورتر دستگاه میباشد که معمولا بدلیل استحلاک به وجود می آید و در برخی موارد هم به علت خرابی مگنترون رخ میدهد.

5-پس از استارت کردن بوی سوختگی میدهد و دود میکند :

توجه داشته باشید اگر از اخرین باری که از گریل یا فر دستگاه استفاده نموده اید  زمان زیادی سپری میشود حتما قبل از استفاده مجدد نسبت به تمیز نمودن سقف دستگاه و المنت ها ( با احتیاط ) اقدام نمایید که یکی از دلایل ایجاد شدن این چنین مشکلات میباشد همچنین خرابی برد اینورتر در ماکروویو پاناسونیک نیز میتواند همین نمود را داشته باشد که در این حالت نیز عدم استفاده و تماس با تکنسین های پاناایران پیشنهاد میشود.

6- تمامی قسمت های دستگاه کار میکند اما گرم نمیکند :

این ایراد در ماکروفر و مایکروویو پاناسونیک مربوط به یکی از قسمتهای سیکل گرمایش میباشد،با توجه به گسترده بودن انواع و تعداد قطعات تا قبل از بازدید امکان اشاره به یک قطعه خواص نمیباشد اما میتواتن بطور کلی به مگنترون ، اینورتر، ترانس های ولتاژ، خازن و دیود و … اشاره نمود.

برخی از مدل های پروفروش ماکروفر پاناسونیک:

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-CD997S

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-CD987W

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-C2002W

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-C2003S

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-K544WF

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-CS597M

مایکروویو پاناسونیک مدل : NN-C781JF

و در آخر گفتنی است که مایکروویو و ماکروفر پاناسونیک یکی از لوازم پیچیده منزل میباشد و حتما در مواجهه با خطاهای ماکروفر پاناسونیک با یک مرکز تخصصی و با اصالت تماس بگیرید.

در صورت بروز هرگونه خرابی یا نمودهای غیر طبیعی حتما با متخصصین تیم پاناایران نمایندگی مرکزی پاناسونیک با شماره هایی که در سایت موجود هست تماس حاصل نمایید.

آرزوی سلامتی.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست