خرابی مایکروویو

خرابی های متداول مایکروفر و مایکروویو پاناسونیک

بعد از اینکه شما یک دستگاه ماکروفر یا مایکروویو پاناسونیک خریداری مینمایید ، یکی از مشکلات خود را رفع کرده اید ولی باید حتما به نکات و روش های نگهداری دستگاه خود توجه ویژه ای جهت جلوگیری از بروز هر گونه خرابی داشته باشید ما در اینجا درباره نکاتی برای نگهداری هرچه بهتر از انواع ماکروفر و مایکروویو پاناسونیک صحبت میکنیم و میخواهیم خرابی های متداول ماکروفر پاناسونیک و روش های جلوگیری از آن را به صورت لیست وار به شما بگوییم که در هنگام بروز خطا ، بتوانید مناسب ترین تصمیم را برای دریافت خدمات بگیرید.

خرابی های متداول مایکروفر و مایکروویو پاناسونیک:

بعد از اینکه دستگاه را روشن میکنیم پس از چند ثانیه قطع میکند و یا گرم نمیکند :

در این مورد خرابی مربوط به یکی از بخش های سیکل گرمایش میباشد مثلا مگنترون یا اینورتر (در مدل های اینورتر) و ترانس ، خازن ، دیود یا فیوز های ولتاژ در مدل های ترانسی البته محدود در برند پاناسونیک میباشد و در بعضی موارد ممکن است که خرابی مربوط به بخش تغذیه یا پاور نیز باشد به عنوان مثال در مدل های NN-CD997S , NN-CD987W احتمال سوم نیز وجود دارد. برای جلوگیری از بروز این خرابی البته در خصوص دستگاه های تازه خریداری شده و نو از گذاشتن دستگاه ها در باکس های بسته کابینت (بدون تهویه) جدا خودداری شود ، از کشیدن هرگونه کاور که سبب بسته شدن ورودی یا خروجی هوا گردد خودداری شود ، ورودی هوا از نظر تجمع گرد و قبار مرتب بررسی شود ، در صورت از کار افتادن فن خنک کننده که از طریق کم شدن صدا بطور ناگهانی در هنگاه کارکرد قابل تشخیص هست از استفاده مجدد حتی برای یک بار یا زمان های کوتاه خودداری کنید.

پس از فشردن دکمه استارت فیوز میپرد :

درباره این مورد خرابی معمولا مربوط به بخش اینورتر میباشد و در موارد محدودی خرابی کلید های کنترل پشت درب نیز مشاهده شده که پیشنهاد میکنیم در صورت مواجهه با این ایراد به هیچ عنوان عمل روشن کردن دستگاه را تکرار نکنید و از پیشرفت خرابی در قسمت هایی دیگر دستگاه جلوگیری کنید. (مربوط به دستگاه های دارای اینورتر).

در زمان کار کرد صدای اضافه دارد (صدای ضعیف) :

این خرابی ممکن است مربوط به دو بخش باشد اولین و رایج ترین خرابی موتور گرداننده سینی یا به اصطلاح موتور کف دستگاه میباشد که به دلیل مستهلک شدن در زمان گردش تولید صدای اضافه میکند گزینه دوم رینگ دایره شکلی است که سینی دستگاه بر روی آن در حال گردش است. برای جلوگیری از این خرابی ها از استفاده نمودن ضروف سنگین تر از حد معمول ( نسبت به سایز دستگاه ) خودداری شود.

وقتی دستگاه شروع به کار کردن میکند صدای اتصالی یا جرقه خیلی شدید میدهد :

این خرابی مربوط به مگنترون دستگاه میباشد و پیشنهاد ما برای شما مصرف کنندگان این است که پس از اولین بار که با چنین موضوعی برخورد کردید دستگاه را از برق خارج کنید و به هیچ عنوان دیگر از دستگاه استفاده نکنید چون ممکن است به بخشهای دیگر آسیب جدی وارد شود و هزینه تعمیر دستگاه را چندین برابر کند در بعضی از موارد به علت عدم توجه به این موضوع بدنه داخلی سوراخ میشود و چنین دستگاهی غیرقابل تعمیر یا بهتر است بگوئیم دیگر ارزش تعمیر ندارد. از علت های شایع این خرابی استفاده از هر گونه ضروف فلزی و خرابی فیلتر داخلی دستگاه میباشد،ضمنا استفاده از سه پایه ها و در برخی مدل ها سینی های فلزی فابریک که مختص دستگاه های دارای قابلیت گریل یا فر هستند در حالات یا منو های پخت و گرمایش توسط امواج ویو نیز امکان پذیر است.

دستگاه خاموش کامل است :

خرابی مربوط به تغذیه یا پاور دستگاه است و معمولا به دلیل اینکه دستگاه دائما به پریز برق متصل است به وجود می آید و در بعضی موارد نوسانات برق نیز باعث میشود.حتما توجه داشته باشید که ماکروفر یا مایکروویو پاناسونیک یک وسیله نسبتا پر مصرف میباشد حتما دستگاه را به صورت مستقیم و تکی به یک پریز جدا که از محکم بودن دوشاخه دستگاه در آن پریز اطمینان دارید متصل نمایید.بهتر است در زمانهایی که از دستگاه خود استفاده طولانی مدت ندارید مثلا خواب شبانه یا در زمان هایی که خارج از منزل هستید ماکروفر یا مایکروویو پاناسونیک خود را کاملا از پریز برق جدا نمایید.

موارد ذکر شده به صورت تجربی میباشد و هیچگاه تا قبل از بازدید فیزیکی دستگاه نمیتوان ۱۰۰% و بطور قطع نظر فنی داد.
*نکته : لطفا به هیچ عنوان دستگاه را باز ننمایید و تعمیر دستگاه را به عهده متخصصین پاناایران نمایندگی مرکزی خدمات پاناسونیک بسپارید.

در صورت بروز هر گونه رفتار خارج از روال طبیعی دستگاه بهتر است با متخصصین تعمیرگاه پاناسونیک از طریق شماره های تماس ذکر شده در سایت و لمس علامت تلفن در سمت راست (درحالت موبایل) و یا ثبت درخواست آنلاین از صفحه تماس با ما یا صفحه اصلی و همچنین شماره های پشتیبانی آنلاین در ساعات غیرکاری تماس حاصل کنید و پس از دریافت مشاوره متخصصین پاناایران در کمترین زمان ممکن دستگاه شما را در منزل یا محل کار در حضور شما تعمیر نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نگهداری و جلوگیری از خرابی های ناگهانی لطفا به بخش وبلاگ سایت مراجعه فرمایید.

, , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست