خرابی مایکروویو

خرابی های متداول مایکروفر پاناسونیک

بعد از اینکه شما یک دستگاه مایکروفر می خرید ، یکی از مشکلات خود را رفع کرده اید ولی باید حواستان باشد هر خریدی مشمول نکاتی در نگهداری است ولی ما در اینجا درباره نگرانی شما هنگام خرابی مایکروفر پاناسونیک صحبت میکنیم و میخواهیم خرابی های متداول مایکروفر پاناسونیک را به صورت لیست وار به شما بگوییم که در هنگام بروز خطا ، بتوانید اقدام درست را انجام دهید.

خرابی های متداول مایکروفر پاناسونیک:

بعد از اینکه دستگاه را روشن میکنیم پس از چند ثانیه قطع میشود یا گرم نمیکند : در این مورد خرابی مربوط به بخش های مگنترون و اینورتر میباشد و در بعضی موارد ممکن است که خرابی مربوط به بخش تغذیه یا پاور نیز باشد به عنوان مثال در مدل های ۲۰۰۰ – ۲۰۰۲ – ۲۰۰۳ – ۹۸۷ – ۹۹۷ احتمال سوم نیز وجود دارد.

پس از فشردن دکمه استارت فیوز میپرد : درباره این مورد خرابی معمولا مربوط به بخش اینورتر میباشد و پیشنهاد میکنیم که به هیچ عنوان عمل روشن کردن دستگاه را تکرار نکنید و از پیشرفت خرابی در قسمت هایی دیگر دستگاه جلوگیری کنید.( مربوط به دستگاه های دارای اینورتر)

در زمان کار کرد صدای اضافه دارد : این خرابی ممکن است مربوط به دو بخش باشد اولین و رایج ترین خرابی موتور گرداننده سینی یا به اصطلاح موتور کف دستگاه میباشد که به دلیل مستهلک شدن در زمان گردش تولید صدای اضافه میکند گزینه دوم رینگ دایره شکلی است که سینی دستگاه بر روی آن در حال گردش است .

وقتی دستگاه شروع به کار کردن میکند صدای اتصالی یا جرقه خیلی شدید میدهد :

این خرابی مربوط به مگنترون دستگاه میباشد و پیشنهاد ما برای شما مصرف کنندگان این است که پس از اولین بار که با چنین موضوعی برخورد کردید دستگاه را از برق خارج کنید و به هیچ عنوان دیگر از دستگاه استفاده نکنید چون ممکن است به بخشهای دیگر آسیب جدی وارد شود و هزینه تعمیر دستگاه را چندین برابر کند در بعضی از موارد به علت عدم توجه به این موضوع بدنه داخلی سوراخ میشود و چنین دستگاهی غیرقابل تعمیر یا بهتر است بگوئیم دیگر ارزش تعمیر ندارد.

دستگاه خاموش کامل است : خرابی مربوط به تغذیه یا پاور دستگاه است و معمولا به دلیل اینکه دستگاه دائماً به پریز برق متصل است به وجود می آید و در بعضی موارد نوسانات برق نیز باعث میشود.

موارد ذکر شده به صورت تجربی میباشد و هیچگاه تا قبل از بازدید فیزیکی دستگاه نمیتوان ۱۰۰% و بطور قطع نظر داد.
*نکته : لطفا به هیچ عنوان دستگاه را باز ننمایید و تعمیر دستگاه را به عهده متخصصین پاناایران بسپارید.

در صورت بروز هر گونه رفتار خارج از روال طبیعی دستگاه بهتر است با متخصصین تعمیرگاه پاناسونیک تماس حاصل کنید تا در کمترین زمان دستگاه شما را در منزل یا محل کارتان تعمیر کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نگهداری و جلوگیری از خرابی های ناگهانی لطفا به بخش وبلاگ سایت مراجعه فرمایید و یا برای صحبت با مشاوران فنی یا شماره تلفن های پاناایران و یا لمس علامت تلفن در سمت راست (درحالت موبایل) با کارشناسان ما تماس بگیرید و با مشاوره با آنان بهترین قعالیت را بر روی دستگاه پاناسونیک خود را انجام دهید.

, , , , ,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button