نمایندگی تعمیرات پاناسونیک

خرابی های متداول تلویزیون پاناسونیک

خرابی های متداول تلویزیون پاناسونیک:

طراحی تلویزیون های پاناسونیک به صورتی میباشد که در اکثر موارد به هنگام خرابی چراغ استندبای دستگاه (چراغ قرمز رنگ) شروع به چشمک زدن می نماید و این چشمک ها یک سیکل یا دوران میباشد که ممکن است از ۱ تا ۱۴ بار تکرار شود به این شکل که بطور مثال چراغ قرمز رنگ بدون مکث یا توقف ۱ الی ۱۴ بار چشمک میزند سپس چند ثانیه مکث میکند و دوباره شروع به چشمک زدن می نماید توجه داشته باشید که تعداد در هر بار دوران تغییر نخواهد کرد.

حتما براش شما سوال پیش می آید که این چشمک زدنها به چه معناست؟

در ابتدا باید بدانید که این عکس العمل نشان دهنده این است که یکی از بخشهای دستگاه آسیب دیده و برای جلوگیری از خرابی الباقی قسمت ها بطور اتوماتیک دستگاه به حالت پروتکت(Protect) یا محافظت کننده رفته است و بنا به تعداد چشمک ها محدوده خرابی را تا ۸۰% برای تکنسین و تعمیرگاه پاناسونیک مشخص میکند. پس با چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک می توانیم زیان خرابی تلویزیون پاناسونیک بفهمیم .

این اطلاعات صرفاً جهت اطلاع رسانی میباشد و از شما مصرف کننده گرامی خواهش مندیم در صورت بروز هر گونه اشکال با متخصصین ما تماس حاصل نمایید و از باز نمودن دستگاه جداً خودداری کنید.

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک  :

یک بار چشمک زدن : ارور ۱ مربوط به خرابی برد مین ( A Bord ) در برخی مدل های پلاسما از جمله

TH-P42/50C10 , TH-P42/50S10 , TH-P42/50X10 و همچنین خرابی قسمت بک لایت ( Bake light ) در تمامی مدل های LED و LCD میباشد.

دوبار چشمک زدن : ارور ۲ مربوط به خرابی برد تغذیه ( P Bord ) و همچنین برد دیجیتال ( D Bord ) در برخی مدل های پلاسما و خرابی برد مین ( A Bord ) در برخی مدل های LED و LCD میباشد.

سه بار چشمک زدن : ارور ۳ مربوط به خرابی برد دیجیتال ( D Bord ) میباشد.

4بار چشمک زدن : ارور ۴ مربوط به خرابی بردهای اسکن تصویر ( SC/Y Bord ) , (SS/Z Bord ) در برخی مدل های پلاسما و همچنین خرابی برد تغذیه( P Bord ) در برخی مدل های LCD میباشد.

5بار چشمک زدن : ارور ۵ مربوط به خرابی برد اسکن تصویر ( SC/Y Bord ) در برخی مدل های پلاسما میباشد.

6بار چشمک زدن : ارور ۶ مربوط به خرابی برد های اسکن افقی و عمودی تصویر

( SC/Y Bord ) , ( SS/Z Bord ) در مدل های پلاسما میباشد.

7بار چشمک زدن : ارور ۷، در این باره وسعت خرابی به شد وسیع میباشد اما بیشتر در قسمت های برد های بافر و اسکن و در بعضی موارد احتمال خرابی پنل نیز میرود پس باید قسمت های که ذکر میشود مدنظر باشد.( بیشتر در تلویزیون های پلاسما )

( SU,SD & SC,SS & Panel )

قابل ذکر است که در علم الکترونیک وسعتی بی پایان وجود دارد که هیچگاه هیچکس نمی تواند چیزی را ۱۰۰% تایید کند.

این لیست بنا به راهنمای سرویس دستگاه ها که توسط شرکت سازنده تحت اختیار مراکز مجاز قرار میگیرد و تجربه چندین ساله تیم تخصصی پاناایران تهیه و تنظیم گردیده است‌.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نگهداری و جلوگیری از خرابی های ناگهانی لطفا به بخش وبلاگ سایت مراجعه فرمایید و یا برای صحبت با مشاوران فنی با شماره تلفن های پاناایران و یا لمس علامت تلفن در سمت راست (درحالت موبایل) با کارشناسان ما تماس بگیرید و با مشاوره با آنان بهترین فعالیت را بر روی دستگاه پاناسونیک خود را انجام دهید.

, , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست