چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک

خرابی های متداول تلویزیون پاناسونیک

خرابی های متداول تلویزیون پاناسونیک

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک در انواع LED LCD و پلاسما

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک : طراحی تلویزیون های پاناسونیک به صورتی میباشد که در اکثر موارد به هنگام خرابی چراغ استندبای دستگاه (چراغ قرمز رنگ) شروع به چشمک زدن می نماید و این چشمک ها یک سیکل یا دوران میباشد که ممکن است از ۱ تا ۱۴ بار تکرار شود به این شکل که بطور مثال چراغ قرمز رنگ بدون مکث یا توقف ۱ الی ۱۴ بار چشمک میزند سپس چند ثانیه مکث میکند و دوباره شروع به چشمک زدن می نماید توجه داشته باشید که تعداد در هر بار دوران تغییر نخواهد کرد.

حتما براش شما سوال پیش می آید که این چشمک زدنها به چه معناست؟

در ابتدا باید بدانید که این عکس العمل نشان دهنده این است که یکی از بخشهای دستگاه آسیب دیده و برای جلوگیری از خرابی الباقی قسمت ها بطور اتوماتیک دستگاه به حالت پروتکت (Protect) یا محافظت کننده رفته است و بنا به تعداد چشمک ها محدوده خرابی را تا ۸۰% برای تکنسین و تعمیرگاه پاناسونیک مشخص میکند. پس با چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک می توانیم زیان خرابی تلویزیون پاناسونیک بفهمیم .

این اطلاعات صرفاً جهت اطلاع رسانی میباشد و از شما مصرف کننده گرامی خواهش مندیم در صورت بروز هر گونه اشکال با متخصصین ما تماس حاصل نمایید و از باز نمودن دستگاه جداً خودداری کنید.

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک

1بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 1 مربوط به خرابی برد مین ( A Bord ) در برخی مدل های پلاسما از جمله :

TH-P65V10R

TH-P58V10R

TH-P50V10R

TH-P50S10R

TH-P50C10R

TH-P50X10R

TH-P42S10R

TH-P42C10R

TH-P42X10R

 

و همچنین خرابی قسمت بک لایت ( Backlight ) در تمامی مدل های LED و LCD میباشد.

2 چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 2 مربوط به خرابی برد تغذیه ( P Bord ) و همچنین برد دیجیتال ( D Bord ) در برخی مدل های پلاسما و خرابی برد مین ( A Bord ) در برخی مدل های LED و LCD میباشد.

3 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 3 مربوط به خرابی برد دیجیتال ( D Bord ) میباشد.

4 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 4 مربوط به خرابی بردهای اسکن تصویر ( SC/Y Bord ) , (SS/Z Bord ) در برخی مدل های پلاسما و همچنین خرابی برد تغذیه( P Bord ) در برخی مدل های LCD میباشد.

5 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 5 مربوط به خرابی برد اسکن تصویر ( SC/Y Bord ) در برخی مدل های پلاسما میباشد.

6 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 6 مربوط به خرابی برد های اسکن افقی و عمودی تصویر( SC/Y Bord ) , ( SS/Z Bord ) در مدل های پلاسما میباشد.

7 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 7 در این باره وسعت خرابی به شد وسیع میباشد اما بیشتر در قسمت های برد های بافر ، اسکن ، تغذیه و در بعضی موارد احتمال خرابی پنل نیز میرود پس باید قسمت های که ذکر میشود مدنظر باشد.( بیشتر در تلویزیون های پلاسما )

( SU,SD & SC,SS & Panel )

برخی از مدلهایی که ارور7 در آنها شایع تر میباشد :

TH-P65VT30R

TH-P50VT30R

TH-P42VT30R

TH-P55ST30R

TH-P50ST30R

TH-P42ST30R

TH-P50U20R

TH-P46U20R

TH-P42X20R

8 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 8 نیز همچون ارور 7 مربوط به یکی از قسمت های اسکن تصویر میگردد که معمولا برد SS ، Z یا برد اسکن عمودی نامیده میشود این خرابی در اکثر موارد به دلیل استحلاک یا ضربه خوردن تلویزیون پاناسونیک و مواجه شدن با ترک های هرچند کوچک در پنل دستگاه به وجود می آید توجه داشته باشید که این موردها مربوط به تلویزیون پلاسما پاناسونیک میباشد.

10 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 10 یکی دیگر از خرابی های شایع در تلویزیون پلاسما پاناسونیک میباشد این خرابی در برخی مدل ها که در ادامه ذکر میگردد بسیار شایع هست به طوری که دارندگان این مدلهای خاص حداقل یکبار در طول مصرف با این خرابی مواجه میگردند

TH-P50U20R

TH-P46U20R

TH-P58PY800

TH-P50PY800

TH-P50S10R

TH-P42S10R

TH-P42G10R

TH-P42PY800

TH-42PA60

و برخی مدلهای دیگر . با توجه به مدلهای متنوع تلویزیون پلاسما پاناسونیک که نامبردن آنان در این مطلب نمیگنجد میتوان گفت ارور 10 99% مربوط به یکی از بردهای اسکن یا تغذیه میباشد.

11 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 11 نیز از خرابی های شایع دیگر در تلویزیون پلاسما پاناسونیک هست که معمولا با خراب شدن سیستم خنک کننده و پس از آن معیوب شدن قطعات پرکاری همچون برد پاور یا تغذیه و بعضا برد اسکن رو به رو میشویم ( سیستم خنک کننده در برخی مدل های خاص خانگی و تمامی مدلهای مانیتور صنعتی پاناسونیک وجود دارد )

برخی از مدلها که ارور 11 در آنها شایع میباشد را در ادامه معرفی مینماییم :

TH-P65V10R

TH-P58V10R

TH-P50V10R

TH-P58PY800

TH-P50PY800

TH-P50PV700

TH-P50PV600

TH-P50PV500

TH-P42PY800

TH-P42PV700

TH-P42PV600

TH-P542PV500

TH-P42G10R

TH-P42S10R

TH-P65PF10

TH-P65PF12

12 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : مربوط به مین برد دستگاه (بخش تولید صدا) و در برخی مدل ها مربوط به خرابی اسپیکر ها نیز میگردد

به عنوان مثال :

TH-50PV70

TH-42PV700

TH-42PV70

TH-42PV7

و…

13 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : این خرابی که بیشتر در تلویزیون پلاسمای پاناسونیک شایع میباشد قطعا مربوط به مین برد تلویزیون پاناسونیک ( بیشتر خرابی CPU ) میباشد و با توجه به عدم موجودی قطعات لازم برای تعمیر مین برد فقط با تعویض کامل برد ایراد رفع میگردد.

14 بار چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک : ارور 14 نیز مجددا مربوط به خرابی مین برد تلویزیون پاناسونیک ( خرابی CPU و HDMI IC ) میباشد اما در خصوص این ایراد هنوز برای بعضی از مدلها امکان تعمیر برد وجود دارد.

صدا دارد اما تصویر ندارد

در خصوص چنین مواردی که اغلب برای تلویزیون پاناسونیک در مدل های LED و LCD پیش می آید ایراد معمولا مربوط به یکی از بخش های یونیت صفحه نمایش میباشد که شامل بکلایت ، پنل ، بردهای آدرس و برد تیکان (TCON) میگردد درخصوص بروز این خرابی نیز میتوان به نشت مایع و بالا بودن شدت نور یا نور پس زمینه اشاره نمود که میتوانید با مراجعه به مقالات سایت و مطالعه مطالب مرتبط همچون تعمیر بکلایت بک لایت تلویزیون پاناسونیک با انواع خرابی ها و روش های جلوگیری از خرابی تلویزیون پاناسونیک آشنا شوید.

قابل ذکر است که در علم الکترونیک وسعتی بی پایان وجود دارد که هیچگاه هیچکس نمی تواند چیزی را ۱۰۰% تایید کند.

در نهایت باید عرض نماییم که چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک یا چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک جزو خرابی های متداول تلویزیون پاناسونیک میباشد و نشان دهنده معیوب بودن یکی از قطعات دستگاه است . بهتر است پس از مواجهه با چنین مواردی از روشن و خاموش نمودن دستگاه تلویزیون پاناسونیک خودداری فرمایید و پس از تماس با متخصصین مجموعه پاناایران نمایندگی خدمات پاناسونیک در کمترین زمان منتظر حضور سرویسکاران این مجموعه و تعمیر دستگاه در حضور خودتان باشید.

این لیست بنا به راهنمای سرویس دستگاه ها که توسط شرکت سازنده تحت اختیار مراکز مجاز قرار میگیرد و تجربه چندین ساله تیم تخصصی پاناایران تهیه و تنظیم گردیده است‌.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نگهداری و جلوگیری از خرابی های ناگهانی تلویزیون پاناسونیک لطفا به بخش مقالات سایت مراجعه فرمایید و یا برای درخواست سرویس یا پشتیبانی آنلاین و مشاوره فنی به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید و میتوانید با لمس علامت تلفن در سمت چپ (درحالت موبایل) با کارشناسان ما تماس بگیرید یا از طریق فرم درخواست سرویس در صفحه اصلی سایت پاناایران درخواس اعزام تکنسین را ثبت نمایید.

همچنین برای استعلام موجودی و قیمت خرید قطعات تلویزیون پاناسونیک لطفا به وبسایت فروش قطعات پانایدک مراجعه نمایید ( مدل نامبر دستگاه یا پارت نامبر قطعه را در کادر سرچ وارد نمایید )

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

09305407040

02144229559

Tags: , , , ,