تعمیر مایکروویو پاناسونیک

تعمیر مایکروویو پاناسونیک ، هنگامی که  دستگاه پاناسونیکتان به مشکل خورد اولین کلمه ای است که به ذهنتان خطور می کند و فرقی نمی کند از چه مدلی از این مایکروویو استفاده میکنید.

ما در این پست ابتدا به معرفی چند مدل و خطاهای آن می پردازیم ، سپس چه کارهای باید انجام دهید تا خرابی مایکروویو پاناسونیک خود را تعمیر کنید به شما می گوییم.

مدل : NN-CD997 & 987 & 2000 & 2002 & 2003

اين مدل از مایکروفر يا مایکروویوهاي پاناسونيک که تفاوت بين آنها تنها در ظاهر و رنگ بندي ميباشد جزو بهترين و قويترين دستگاههاي مایکروفر از حدود ۱۵ سال پيش با برند ناسيونال تا به امروز با برند پاناسونيک است اين دستگاه ۱۰۰% توليد و مونتاژ ژاپن ميباشد و از بهترين قطعات بهره ميبرد .

خوشبختانه و به يومن وجود مدل آکبند در بازار همچنان تحت هر شرايطی قابل تعمير ميباشد. در این مقاله به مشکلات متداولی که ممکن است در استفاده از این دستگاه با آن مواجه بشوید اشاره می کنیم ، پس با تیم پاناایران باشید تا راه حل های مواجه با آن را فرا بگیرید.

در ابتدا برای دوستانی که می خواهند اطلاعات بیشتری از این مایکروفر یا مایکروویو پاناسونیک داشته باشند در زیر لیست کردم تا بتوانند با مشخصه های فنی این دستگاه آشنا بشوند.
مشخصات و امکانات :
محفظه داخلي بزرگ ۴۲ ليتري ( ابعاد صنعتي )
سيني گردان بزرگ قطر ۳۰cm
قابليت تنظيم قدرت ماکروويو
داراي گريل ( فر )
بهره گيري از سيستم کم مصرف اينورتر ( Inverter )
قابليت بخت ترکيبي ( Convection )
قابليت پخت همرفتي ( combination )
داراي منوي پخت خودکار براي انواع مواد غذايي
امکان ذخيره حالت پخت خودکار
تعمیر ماکروفر پاناسونیک :
خرابي هاي متداول اين مدل ها :
دستگاه خاموش کامل است :
اين خرابي مربوط به بخش تغذيه دستگاه و بعضا برد سيستم ميباشد از علتهاي اين خرابي ميتوان به دائم در برق ماندن دستگاه حتي در زمانهايي که از آن استفاده نميشود مثلا ساعات خواب شب و مدت زمان کار کرد دستگاه ( طول عمر ) در مدلهاي قديمي تر سري ۲۰۰۰ اشاره کرد.
ارور H98 روي صفحه نمايش ظاهر ميشود :

در مواقعی شما با خطای H98 در صفحه نمایشگر مواجه می شوید که می توانید علت آن را در صفحه علت خطای H98 یا H97 مشاهده کنید.

پس از ۲۰ ثانيه قطع ميکند :
اين خرابي مربوط به مگنترون و برد تغذيه و بعضا برد اينورتر نيز ميگردد دلايل متفاوتي براي بروز اين خرابي وجود دارد از جمله مدت زمان طولاني کارکرد در مدل هاي قديمي تر سري ۲۰۰۰ خرابي سنسور گرمايش مجدد که براي مشتري غيرقابل تشخيص است که متاسفانه باعث تشديد خرابي در قسمتهاي ديگر ميگردد گرم شدن بيش ازحد نيز ممکن است باعث بروز اين خرابي گردد.
در زمان کارکرد صداي اضافي خيلي زيادي ميدهد مانند جرقه خيلي قوي :
این مشکل ۱۰۰% به لامپ مگنترون دستگاه شما مربوط میشود علت بروز این خرابی استفاده از ظروف فلزی با لبه طلایی یا نقره ای ظروف یکبار مصرف آلمینیومی و یا خرابی فیلتر داخلی یا کثیف بودن فیلتر میباشد.

مصرف کننده باید در زمان شستشوی محفظه داخلی این فیتر میکا را نیز باز کرده،خود فیلتر و محل قرار گیری آن را بشوید،نگران خرابی یا شکستن فیلتر نباشید هزینه تعویض آن نیز خیلی کمتر از هزینه تعمیر یا تعویض مگنترون میباشد.
در زمان بروز این خرابی به هیچ عنوان از دستگاه استفاده ننمایید چرا که ممکن است به بدنه دستگاه آسیب جدی برسد و در بعضی موارد دستگاه غیر قابل تعمیر میگردد.
دارندگان دستگاه های مایکروفر این نکته را فراموش نکنید سه پایه های فلزی یا سینی فلزی که از ابتدا بعنوان لوازم دستگاه درون آن قرار دارد فقط برای حالت بخت گریل یا فر میباشد و مصرف کننده گرامی در هیچ حالت پخت دیگری مجاز به استفاده از این لوازم نمیباشد.

در مواجهه با این مشکلات تماس با شماره تلفن های پاناایران و یا لمس علامت تلفن در سمت راست (درحالت موبایل) با کارشناسان ما تماس بگیرید و با مشاوره با آنان بهترین قعالیت را بر روی دستگاه پاناسونیک خود را انجام دهید.

, , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button